Hinda sihtivad piimatootjad unustavad konkurentsi

Maag Piimatööstuse juht Valdis Noppel ütles
aripaev.ee-le, et kardab paremat kokkuostuhinda nõudvate piimatootjate
eesmärkide hägustumist ning konkurentsivõime kahjustumist.

"Igasugune katusorganisatsioon on enamikel juhtudel tervitatav, küsimus on selles, kui realistlikud on konkreetse ürituse eesmärgid," ütles Noppel vastuseks aripaev.ee küsimusele, kuidas piimatööstus suhtub möödunud nädalal tegevusplaane arutanud tootjate ühisrindesse.

"Kõige suuremaks ohuks pean (võrreldes ohuga tööstustele - toim) pigem ebastabiilsuse süvenemist sektoris tervikuna ja Eesti piimanduse pikemate eesmärkide hägustumist. Paneks kindlasti (piimatootjate - toim) koostöökogule südamele, et ei unustataks peamist, meie piimatoodete konkurentsivõimet avatud turul - olulist osa meie ühisest tulevikust," lisas Noppel.

Noppel ütles, et Eesti piimatootjate koostöökogu mõjutab kindlasti ka Maag Piimatööstuse koostööpartnereid. "Kindlasti mõjutab, kuid mitte üle keskmise, kuna minu andmetel oleme tootjatele makstava keskmise piimahinna tasemelt vabariigis paremuselt teisel positsioonil. Igaüks on oma valikutes vaba, kuid austan väga olukorrast tervikpilti tajuvaid koostööpartnerid," rääkis ta.

Noppel ei täpsustanud samas, kas Maag Piimatööstus omab ülevaadet, kui palju nende piimatootjaid Eesti piimatootjate koostöökogu tegevuses osaleb.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara