Eesti Gaas: aktsiisitõusul käib majandus kiirelt alla

Eesti Gaasi juhatusel liige Raul
Kotov ütles dv.ee-le, et kui valitsus tõstab gaasiaktsiisi, teeb Eesti
majandus kiiret lisaallakäiku.

"Kodanikud peavad tasuma rohkem soojuse ja söögitegemise eest ega saa tarbida teisi teenuseid. Ettevõtetel suurenevad tootmise kulud, millega väheneb märgatavalt Eesti ettevõtete konkurentsivõime nii kodu kui välisturgudel," ütles Kotov.

Kotov märkis, et kui Eesti riik ja Euroopa Liit soovivad oma gaasi ja naftasõltuvust vähendada, peaks aktsiisimaksude ja muude poliitiliste piirangute asemel investeerima hoopiski haridusse ning teadusesse, et mõeldaks välja uusi energiaallikaid. "Usun, et järgmiste valimiste tulemused annavad märku, kas valitsus on ajanud rahvale meeldivat majanduspoliitikat või mitte," ütles Kotov.

Täna on maagaasi aktsiis 0,157 kr/m³ (koos käibemaksuga on aktsiis 0,185 kr/m³). Juba praegu toob see riigikassasse 100 miljonit krooni aastas. Peaminister Andrus Ansip on öelnud, et ta soovib gaasiaktsiisi tõstmisest juurde saada 300 miljonit krooni, mis teeb aastatuluks 400 miljonit krooni.

"Seega oleks uus aktsiis 0,625 kr/m³, koos käibemaksuga 0,738 kr/m³. Kasv on neljakordne!!! Samas on arutelu all ka käibemaksu tõstmine, mis võib aktsiisi mõju veelgi tõsta. Aktsiisi tõstmise soovi peidetakse Vene vastasuse loosungi taha, kuid ilmselge eesmärk on lihtsalt riigikassa täitmine. Aktsiisi tõstmine ei vähenda Eesti sõltuvust Venemaast, külla aga annab uue hoo majanduslanguse jätkuks," kommenteeris Kotov.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara