Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
“Kuna me praegusel hetkel varume piima rohkem, kui seda töödelda jõuame, siis müüme ta Eestist välja kokkuostuhinnast odavama hinnaga,” rääkis Oma Saarele Saaremaa piimaühistu nõukogu liige Tõnu Post. “Oleks juustuliini jaanipäevaks tähtajaliselt valmis saanud, siis tänase seisuga oleksime kaks kuud vähem kahjumit teeninud,” märkis Post, kelle sõnul võimaldab uute seadmete võimsus juustuks töödelda kogu Saaremaal toodetava piima.
Tõnu Posti hinnangul võib viivituse põhjuseks olla asjaolu, et seadmete paigaldaja on headel aegadel saanud nii palju tellimusi, et ei suuda kõiki tellitud liine tähtajaks käiku anda.
Võimalikud leppetrahvid tulevad Posti sõnul kõne alla alles pärast juustuliini valmimist. “Laseme sellel asjal enne valmis saada, ju siis tööstuse juhatus arutab seda asja seadmete tarnijaga. Selge on see, et asi on lepingust tunduvalt üle läinud ja järelikult on tarnijapool millekski kohustatud,” lausus Tõnu Post.
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.