USA šokolaaditootja Hershey tõstis toorainete hinnatõusule viidates oma toodete hindu keskmiselt 11 protsenti.
Hershey teatas, et on sunnitud pähklite, kakao ja suhkru hinnatõusust tekkinud lisakuludega toimetulekuks hindu tõstma, kirjuta hs.fi.
Firma andmetel on šokolaaditoodete tooraine hind kasvanud aasta algusega võrreldes 45 protsenti. Samuti on kasvanud kütuse-, energia- ja transpordikulud.
Selleks aastaks ennustab Hershey 110 miljoni dollari võrra suuremaid toorainekulusid. Järgmisel aastal võib summa kahekordistuda.
13 000 töötajaga ettevõtte käive oli eelmisel aastal umbes 5 miljardit dollarit.

Seotud lood

Uudised
  • 15.04.08, 18:22
Laima šokolaadiliinid seisavad
Läti magusatootja Laima on peatanud ajutiselt šokolaadi ja kompvekkide tootmise.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.06.26, 13:15
Tõstelahendused peavad aitama vältida ettevõtete kõige kallimat kulu – seisakuid
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele