Paldiskis olev biosdiislitehas on liiga suure võimsusega?

Aripaev.ee allikate kohaselt on Paldiski
Biodiisli tehase tootmisvõimsus nii suur, et nad suudaksid diisliks teha kõik
Eestis pressitud rapsiõli.

Anonüümsust palunud ning teemaga lähedalt kokku puutunud allikas (toimetusele on tema nimi teada) ütles, et isegi kogu Eestis toodetavast rapsist jääks väheks selle jaoks, et tagada varustatus nii toiduainetööstusele kui ka biodiislitehasele.

Allikas lisas, et teiseks probleemiks on veel ka kvaliteet, sest Eestis toodetud rapsilõli peetakse väga kvaliteetseks ning seetõttu on suurem mõte just toiduaineturul. Samas biodiisli puhul aga ei pea üldse olema tegemist toidurapsiga vaid selleks sobib ka madalama kvaliteediga tehniline raps, mida talumehel ei ole eriti kaval kasvatada, sest toidurapsi eest saab ju rohkem raha kuid töö hulk on sama.
Allikas lisas, et Eestis on mureks veel see, et pressida saaks ka piisavalt õli rapsitööstusele kuid keerukas oleks samal ajal pressida ka toiduainetööstusele, sest praegu on siin ainult üks koht, kus õli pressitakse. (Werol - toim.)

Samas leidis Paldiski biodiislitehase juhatuse liige Aigar Ojaots, et tegelikult ei ole suurt vahet toidurapsil ja tööstusrapsil. Vahe on mingil määral seemnes, kui näiteks on kehv seeme või liiga kaua laos seisnud, siis sellest kasvav raps sobib rohkem diisli jaoks. Samas leidis Ojaots, et kui põllumees kasvatab rapsi normaalselt, siis ei ole ju eriti vahet, kas on tegemist toidu jaoks sobiva kvaliteediga toorainega või mitte.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara