Kohila vineerivabrikus käisid eile kosilased

Pankrotihaldur Andres Hermeti sõnul käisid
esmaspäeval Baltic Panel Group OÜ Kohila Vineerivabrikut vaatamas võimalikud
ostjad Lätist ja Soomest, kes aga oma nimesid avaldada ei luba.

„Huvi on päris suur,“ kommenteeris Hermet. Kirjaliku enampakkumise ajaks on määratud 1. august, kuid pankrotihalduri sõnul on võimalik, et selle enampakkumisega ostjat veel ei leita, kirjutas Nädaline.

Vabriku tervikvara hinnaks on 425 miljonit krooni ning Andres Hermeti sõnul pole ükski huviline öelnud, et hind oleks liiga kõrge. Siiski jääb Hermet müügi osas positiivseks ja leiab, et vabriku müümine augustikuu jooksul on täiesti võimalik. „Kui augustis müük õnnestub, siis septembris tuleb koguda toorainet ja teha ettevalmistusi ning oktoobris võiks vabrik uuesti tööle hakata,“ ütles Hermet.

Varem on Baltic Panel Groupi juht Tiit Tammsaar öelnud, et tehas tühjalt seisma ei jää ning võimalike ostjatena näeb tema suuri konkurente Soomest ja Lätist.

Grove Investi tütarfirma Baltic Panel Group läks suve künnisel pankrotti, vineeritootja koondas töötajad. Firma maksuvõlg ulatub ligi kolme miljoni kroonini. Tehase kinnistutele on seatud 115 miljoni ning 60 miljoni kroonised hüpoteegis SEB Panga kasuks. 16 miljoni kroonine hüpoteek on seatud ka Eesti Ehituse ja kaks väiksemat, kokku üle 5 miljoni kroonist hüpoteeki riigi kasuks, millele lisandub ligi 150 000 kroonine hüpoteek Ferroline Grupi kasuks, kirjutas aripaev.ee täna.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara