Euroopa Liidu siseste ressurssidega saaks
katta ainult kolmandiku tulevikus transpordiks planeeritavast biokütusest,
leidis Euroopa keskkonnaagentuur EEA
Aastaks 2020 peaks biokütustega katma 10% transpordis kasutatavast kütusest. Sellise tulemuse saavutamine eeldaks agentuuri järgi biokütuste suuremahulist importi väljastpoolt Euroopa Liitu, vahendab STT-Reutersit tänane Kauppalehti.
Reutersi käsutuses olev EEA raport on saadetud tutvumiseks ja arvamuste saamiseks EL liikmesmaadele. Transpordi energiakulust kõige rohkem 3,4 % saaks katta kuludes suhtes efektiivselt ja pidevalt biokütustega.
Keskkonnaagentuuri esindaja sõnul on see raport alles mustand ning lõppvariant peaks tulema alles septembris.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.