Gazpromi puhaskasum suurenes 7,3% võrra

Venemaa suurim ettevõte Gazprom,
maailma suurim maagaasi tootja, teatas esmaspäeval, et 2007 aasta puhaskasum
tõusis 7,3 %, samas ütlevad analüütikud, et need arvud näitavad nõrku
tegutsemistulemusi aasta lõpu poole.

Gazpromi 2007. aasta puhaskasum kasvas 658 miljardi rublani (278,2miljardit krooni), olles suurem 2006. aasta 613,3 miljardi rubla (259,36457 miljardit krooni) suurusest tulemusest. Müügitulu kasvas 11% olles 2,39 triljonit rubla. Kasvu põhjuseks võis lugeda kõrgemaid kodumaised tariife ja ekspordihindade kasvu endistes NL-i maades.

Ettevõtte tegevuskulud kasvasid 24%, 1,689 triljoni rublani (714,2miljardit krooni). Kasvu tingisid põhiliselt kõrgemad gaasihinnad Kesk-Aasia maadest edasimüümiseks ostetava gaasi eest. Kulude tõusule aitasid kaasa ka firma keskmise palga tõus ja töötajate arvu suurenemine.

Gazprom ei avaldanud andmeid neljanda kvartali kohta, aga analüütikud avaldasid pettumust ettevõtte kvartali tulemuste osas, mille kohta nad ütlesid, et see tuli üle ootuste ainult erakorraliste tulude tõttu, mida firma ei täpsustanud.

„Puhaskasum ületas turu ootusi, aga see oli ainult mitme ühekordse põhjuse tulemus, mida analüütikud ei saanud ennustada“ Ütles Pavel Kushnir, Deutsche Banki analüütik Moskvas. „Tulemused ettevõtte normaaltegevustest neljandas kvartalis paistavad väga nõrgad“ lisas ta.

Gazpromi aktsiate hind põrkas tagasi ülespoole peale seda, kui oli kaotanud üle 15% oma väärtusest aasta alguses, kui majanduslikud probleemid Ühendriikides sundisid investeerijaid maha müüma arenevate turgude aktsiaid. Enne, kui tulemused esmaspäeval avaldati, tõusis Gazpromi aktsia hind 0,1% 341 rublani (146,5 kroonini).

„Lühiajaliselt on firma tulemused peamiselt mõjutatud gaasi müügihindadest Euroopas, mis praeguseks on kasvanud peaaegu 55% eelmise aasta keskmisega võrreldes.“ ütles Aleksander Burganski firmast Renaissance Capital enne kui kui tulemused väljastati. „Seetõttu ootame suuremat rahalist arengut selle aasta jooksul“ ütles Burganski

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara