Riik jagab uudse tehnoloogia ostmiseks 850 miljonit krooni euroraha

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts saatis täna kooskõlastusringile tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu
toetamise määruse eelnõu, mille järgi hakkab riik tööstusi innovaatilise
tehnoloogia soetamisel abistama.

Määruse eelnõuga toetatakse uute tehnoloogiate soetamisel ettevõtteid, kellel on suurem tootlikkus ning potentsiaal lüüa läbi välisturgudel. Toetusmeetme eesmärk on suurendada Eesti tööstuse rahvusvahelist konkurentsivõimet ning aidata kaasa suuremat lisandväärtust loovate töökohtade tekkele, teatas ministeerium.

Toetuse piirmääraks on eelnõu järgi suure tööstusettevõtja puhul kuni 20 protsenti ning väikse ja keskmise suurusega tööstusettevõtja puhul kuni 40 protsenti projekti abikõlbulikest kuludest.

Perioodiks 2007-2013 on tööstusettevõtjate tehnoloogiainvesteeringute toetamiseks kavandatud 850 miljonit krooni Euroopa Regionaalarengu Fondi raha. Kohustusliku omafinantseeringu peavad tagama toetuse saajad.

Toetusskeemi taolist ülesehitust soovitas ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud eeluuring, mis tõestas Eesti tööstussektori investeeringute-alast mahajäämust. Eesti tööstussektori investeeringute tase on kolmandik Skandinaavia tasemest. Uuringu järgi on just see üks põhjusi, miks Eesti tööstussektor loob vähe lisandväärtust, kuigi tööstuses on hõivatud 23 protsenti riigi töötajatest.

Pärast määruse vastuvõtmist ja kehtima hakkamist hakkab toetuste taotlusi vastu võtma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara