Putin kostab Lukoili eest Iraagis

Lukoili president Vagit Alekperov pidas sel
nädalal Iraagis läbirääkimisi veel Saddam Husseini valitsemisajal Vene
naftakompaniile Iraagi ühe suurima naftavälja hõlvamiseks antud õiguste
taastamiseks.

Lukoili huvide toeks sekkus isiklikult Venemaa ametist lahkuv president Vladimir Putin, kes palus Iraagi peaministrile Nuri al-Malikile läkitatud kirjas Iraagi valitsuse tuge Venemaa investeeringutele Iraagi naftasektorisse.

Eelkõige oli kõne all õigused naftaväljale Lääne Qurna-2, mille varud on Lukoil hinnanud 6 miljardile barrelile. Iraagi valitsus teatas läinud aastal, et Iraagi eelmise valitsuse sõlmitud lepingud ei kehti ning et Lukoilil tuleb naftavälja hõlvamise õigusele uuesti konkureerida.

Putin kirjutas oma kirjas, et Venemaa „firmad on valmis suurendama oma panust Iraagi infrastruktuuri ülesehitamiseks, eriti energia ja naftasektori infrastruktuuri taastamiseks ja moderniseerimiseks, mille jaoks meil on suured kogemused”. Eelkõige pakuvad Venemaale huvi Lääne Qurna-2 ning Põhja Iraagis asuvat Kirkuki linna Süüria Vahemere sadama Baniasega ühendava torujuhtme rekonstrueerimine, märkis Putin.

„Loodan, et Venemaa ettevõtjate huvi koostööd laiendada leiab Iraagi juhtkonnalt kohast toetust,” kirjutas Putin.

Läinud kuul nõustus Venemaa maha kandma pea kogu Iraagi 12,9 miljardi dollari suuruse võla. Ühtlasi allkirjastati koostöökokkulepe, mis võib Iraagile tuua 4 miljardi dollari eest Venemaa investeeringuid.

Alekperov kohtus Iraagis nii president Jalal Talabani, peaministri kui teiste kõrgete võimukandjatega. Täna teatas Alekperov, et Lukoil plaanib pärast Iraagi uue naftaseaduse vastuvõtmist osaleda pakkumiskonkurssidel Iraagi energiaprojektidele. Võrguväljaanne Newsru.com edastas, et Lääne Qurna-2 projekti realiseerimise arutamiseks jõuti Venemaa ja Iraagi vahel kokkuleppele töögrupi moodustamises.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara