1. märtsist on Eesti Energial esimene
klient Leedus. Elektrit hakkab Eesti Energia tütarfirma Lumen Balticum müüma
Eesti saatkonnale Vilniuses.
Läti turule sisenes Eesti Energia eelmisel aastal ja kliente võib kokku lugeda varsti kahe käe sõrmedel, teiste hulgas ostab kodunt elektrit Eesti saatkond Riias, kirjutas Eesti Ekspress.
Eesti Energia juht Sandor Liive ütles täna Prahas toimuval energiaturgude avanemisele pühendatud konverentsil, et kuigi Lätis ja Leedus on elektriturud täielikult avatud 1.juulist 2007, on konkurents siiski vaevaline. Läti seadused soosivad kohalikku energiamonopoli Latvenergot ning pärsivad konkurentide tegevust ja elektritarnija vahetust.
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.