Koldetuli: küttepuude äriga ära ei ela

Koldetuli kaubamärgi all Järvamaal Türil
küttepuid turustava ettevõtte VTM Pluss juhatuse liikme Mart Teesalu sõnul on
küttepuu turg tänu soojale kliimale soiku jäänud.

Krõmpsud talveilmad on möödanik. Juba paar aastat jutti on talved võrdlemisi soojad, mis tõttu inimesed ostavad aina vähem kütte- ja kaminapuid.

Küttepuudega tegeleva ettevõtte VTM Pluss juhatuse liikme Mart Teesalu nentis, et paljalt küttepuude toomisega siin enam ära ei ela.

"Hetkel valitseb turul täielik vaikus, kaup praktiliselt seisab. Eelmisel aastal oli müük mõnevõrra suurem kui käesoleval aastal ja kiita pole midagi. Seetõttu olemegi ellujäämise nimel oma tegevuse veidikese ümberorienteerunud ehk küttepuudest kaubaaluste tootmisele," sõnas Teesalu ning lisas, et küttepuude tootmisele siiski täielikult kriipsu peale ei ole tõmmatud, kuid prioriteedid on muutunud.

"Müüme oma võrkkottidesse pakendatud kuivatatud küttepuid ka suuremates kaubanduskeskustes, ehitusmaterjalide müügikeskustes ning aianduskeskustes, kus samamoodi on müük nigel. Eks see ole tingitud ka sellest, et inimesed on endele küttepuid varunud aga kuna olulist külma ei ole olnud ei ole ka neid ära kasutatud."

Kuna küttepuude müümine ei tasu end enam ära on ettevõte hakanud tegelema kaubaaluste tootmisega.Teesalu hinnangul on kaubaaluste tootmine pigem sundseis , kui äriidee.

"Kaubaaluste turg on hetkel laiem kui küttepuudel ning meil on ka kindel klientuur välja kujunenud. Kuid tuleb tõdeda, et ka selles sfääris kerge ei ole. Lõunanaabrid Lätist on hakanud jõudsalt turule suruma pakkudes kaupa ligi 15% odavamalt, kui meie," sõnas mees.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara