Soe ilm kahandas Eesti Energia jaanuarikuu müügikasvu

Eesti Energia soojusenergia müük jaanuaris
oli kokku 268 GWh ja võrreldes 2007. aasta jaanuarikuuga langes 5 GWh ehk 2%
võrra peamiselt seoses tänavuse soojema ilmaga.

Eesti Energia elektrimüük Eestis moodustas 2008. aasta jaanuaris 705 gigavatt-tundi (GWh), mis on 5 GWh ehk ligikaudu 1% rohkem kui varasemal aastal. Võrdlemisi madal müügikasv oli tingitud eelmise aastaga võrreldes poole kraadi võrra soojemast jaanuari ilmast ning müügi vähenemisest koduklientidele, kes aktsiisist tuleneva hinnatõusu tõttu teatasid elektrinäite ette juba detsembris, teatas ettevõte.

Avatud turul ehk suurtele äriklientidele suunatud müük Eestis langes jaanuaris 3% võrreldes 2007. aasta jaanuarikuu müügiga ning moodustas 79 GWh. Avatud turu müügi kahanemine ja võrguettevõtjate müügi kasv on tingitud avatud turul olnud Kreenholmi Valdus ASi lepingu lõppemisest ning selle kliendi liikumisest teise võrguettevõtja klientide hulka. Suletud turu müük moodustas 540 GWh ja suurenes 0,1% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, sh müük koduklientidele langes 15,3% ning äriklientidele kasvas 6,5% võrra. Müük teistele võrguettevõtjatele kasvas 2007. aasta jaanuariga võrreldes 9%.

Eesti Energia jooksva 12 kuu keskmiseks elektrienergia müügi hinnaks kodumaisel turul oli 412 kr/MWh, sama perioodi keskmine elektrihind Põhjamaade energiabörsil Nord Pool oli 461 kr/MWh. Perioodi võrdlemisi madal keskmine elektrienergia hind Nord Pooli energiabörsil oli tingitud soojast ilmast, suurtest veevarudest hüdroelektrijaamade reservuaarides, suurest tuuleenergia mahust ning pea nulli lähedale langenud heitmekvoodi hinnast. Aastatagune keskmine elektrienergia hind Nord Poolil oli 743 kr/MWh.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara