Kreenholmlased õpivad müüjaks ja turvameheks

Kuigi sajad Kreenholmist koondatud naised
õpivad riigi toel uut ametit, pole sobivat tööd lihtne leida – pakutav müüja või
valvuri teenistus pole paljudele kontimööda, töökäsi vajavaid firmasid on Narvas
aga vähe.

Endine kreenholmlane Raissa Popova tunnistas, et koondatute elu pole meelakkumine, kirjutas Postimees. «Tööd on Narvas raske leida, eriti vanematel inimestel,» tõdes ta. «Ma ei oska eesti keelt, ei tunne arvutit, minu konkurentsivõime pole tööturul kuigi suur.»

Praegu õpib Popova turvatöötajaks, kuid tunnistab ausalt, et ei kujuta end selles ametis ette. «Praktika oli väga raske, olin sellest lausa transis,» nentis ta.

Kreenholmi naiste sõnul kirjeldab praegust olukorda kõige paremini info, mille kohaselt suutis eelmisel suvel 300 koondatust leida tööd vaid 12 inimest.

«Paljud käivad kursustel,» selgitas end Lisaks nimetanud endine kreenholmlane. «Õpitakse arvutit, eesti keelt, müüja või turvamehe ametit,» märkis ta.

Ka Jelena Zolina on praegu praktikal ehitusmaterjalide kaupluses ABC, kuid palgale saamine ei ole veel kindel. «Mind võeti kohe praktikale, aga üldiselt tundub töö leidmine üsna raske olevat,» tõdes naine.

Neid kreenholmlasi, kes müüjaks saada tahavad või selleks sobivad, pole aga palju. Narvas uue supermarketi avanud Maximas leidis töö vaid 20 endist Kreenholmi töötajat, samas pakkus kauplus tööd 160 inimesele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara