Elcoteq hülgas mobiilid

Elcoteq Tallinn on visanud üheks oma
põhiliseks ekspordinumbriks olnud mobiiltelefonid üle parda ning tüürib nüüd
laeva hoopis digibokside ja LCD-telerite poole.

"Iga toote puhul on oluline selle valmistamise asukoht ja kaugus lõppturust. Peame vaatama, kus on kliendid, ning peame olema nendele lähedal. See oli ka põhjus, miks oleme vähendanud oluliselt mobiilide osakaalu Eestis. Oleme siin Eestis vähemalt 24 tunni võrra kaugemal kui Ungari Kesk-Euroopast," selgitas ASi Elcoteq Tallinn tegevjuht Heikki Mäki, kelle sõnul on mobiiltelefonide asemel suurendatud oluliselt sidevõrguseadmete osakaalu ja täiesti uue suunana tungitud koduelektroonika valdkonda, kirjutas Äripäev.

"Meil on väga tugevalt kasvanud sidevõrguseadmete osa ja tooted on läinud palju keerulisemaks. Täiesti uue suunana on sisse tulnud aga koduelektroonika ja praegu tehaksegi siin näiteks digibokse," rääkis Mäki, kellel sõnul võib just koduelektroonika osa ASis Elcoteq Tallinn edestada tulevikus sidevõrguseadmeid. "Koduelektroonika on väga võimas valdkond ja kasvupotentsiaal on seal väga suur. Pole välistatud, et tulevikus on võimalik osta ka meil poest Eestis valmistatud digibokse ja Eestis valmistatud osadega LCD-televiisoreid," kuulutas Mäki.
Mäki: sihikul suured tegijad

Küsimusele, millal võiks see teoks saada ja milliste firmade imevidinaid hakkaksid eestlased kokku panema, pidas Mäki paremaks vaikida. Küll aga poetas ta, et digibokside ja LCD-telerite puhul oleks tegu suurte firmadega.

Osale arutelus

  • Sten-Aleks Pihlak

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara