Elcoteq: suurendame töötajate kompetentsust

Elcoteqi kommunikatsioonijuhi Jaanus Pautsi
sõnul ei plaani ettevõte tootmist Eestist välja viia, pigem panustavad
nad personali kompetentsuse tõstmisele.

Möödunud aasta lõpus soovisid äriregistri andmetel 145 Soome ettevõtet tootmist Eestis lõpetada. Pidevalt kasvavad palgad ja meretranspordi hindade kahekordistumine viimaste aastate jooksul on tootmise Soomes muutnud tulusamaks kui Eestis.

Pautsi sõnul otsib ettevõtte pidevalt soodsaimaid tootmiskohti. Kuid firmale on oluline see, et tootmine lõppturust kaugel ei asuks.

"Mida kaugemal on tootmisriik, seda kauem jõuab toode lõppturule. Meile aga on oluline see, et toode jõuaks turule võimalikult kiiresti, ehk siis kui toote väärtus on kõrge. Ettevõte ei saa kasu sellest, kui toodetakse kuskil odavas riigis toode, mis jõuab lõppturule alles siis, kui selle väärtus on juba mõnevõrra langenud" sõnas Pauts.

Kommunikatsioonijuhi sõnul ei ole ettevõttel plaanis ka kedagi koondada. Pigem panustatakse töötaja kompetentsuse tõstmisele.

" Mida kompetentsem on töötaja, seda parem meile. Näiteks, kui ühel liinil tööd ei ole ei pea me töötajat koju saatma ja talle selle eest raha maksma, vaid saame ta edasi suunata mõne muu asja tootmise peale" märkis Pauts.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara