Eesti toetab Kabuli Ülikooli Afganistani Keskust 500 000 krooniga

Välisminister Urmas Paet kirjutas alla
käskkirjale, millega Eesti toetab Kabuli Ülikooli Afganistani Keskust 500 000
krooniga.

Välisminister Paeti sõnul on väga oluline toetada hariduse kvaliteedi parandamist ning üldise haridustaseme tõusu Afganistanis, teatas välisministeerium. „Afganistan vajab laiemate teadmistega spetsialiste, kes suudavad toime tulla konfliktijärgse keskkonna väljakutsetega ning aidata efektiivsemalt riiki ja ühiskonda üles ehitada,” ütles Paet.

Projekti otsene eesmärk on toetada Kabuli Ülikooli Afganistani Keskuse (Afghanistan Centre at Kabul University - ACKU) uue hoone rajamiseks vajalikku projektdokumentatsiooni koostamist. Uus hoone parandab Keskuse tegutsemistingimusi ja laiendab haaret. Samuti soovitakse projektiga tõsta Afganistani elanikkonna haridustaset ning muuta õppematerjalid, teatmeteosed ning arhiividokumendid kättesaadavamaks.

Afganistani puudutava informatsiooni ning dokumentatsiooni kogumisega tegelev ACKU edendab akadeemilist uurimustööd ja teabevahetust ning aitab kaasa teadmiste levikule elanikkonna hulgas. Uue hoone rajamine on vajalik nii üliõpilastele, õppejõududele kui ka Afgaani ja välisriikide teaduritele. Samuti võimaldab see luua ACKU unikaalsele dokumentide kollektsioonile vajalikke hoiutingimusi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara