Kalev: batoonikese kaal vähenes 1 grammi võrra

AS Kalev Chocolate Factory turundusdirektor
Monika Heinrand ütles, et ehkki Kalevi batoonikese kaal vähenes 1 grammi võrra,
on pakendis üks-kaks kommi rohkem.

Heinranna sõnul pole Kalev Chocolate Factory viimase pooleteise aasta jooksul muutnud pakendite suurusi, küll on väiksemaks muutunud mitmed ðokolaadikommid.

"Kogu tootesortiment on meil pidevas uuendamises, seda nii uute toodete turuletoomise kui ka pakendite kujunduse osas," tõdes Heinrand ja lisas, et pakendi kaalu muutusega kaasneb liialt palju tehnilisi üksikasju, et seda sageli ette võtta.

"Iga pakendi grammkaalu muutus toob endaga ka tehniliselt palju tööd kaasa - tooted saavad uued triipkoodid, muutub väikepakendite kasti kaal ja vahel ka suurus," selgitas ta. "Sellised muutusi kergekäeliselt kindlasti ette ei võeta. Kalevi toodete hinnad sõltuvad eelkõige toorme hindadest maailmaturul, inflatsioon survestab tööjõukulusid ja see sunnib tootjat töötajate motivatsiooni hoidmiseks teatud hetkel hindu tõstma."

Batoonikeste kaalu vähenemine 1 grammi võrra tulenes Heinranna sõnul sellest, et kommi alumine külg on nüüd lame. Varem oli see ümmargune. Batooni muud mõõdud jäid seejuures samaks.

"Teised kommid viimase nelja aasta jooksul mõõtudelt väiksemaks muutunud ei ole. Vahvlikommide mõõte eelmisel kevadel isegi suurendati," lisas Heinrand ja ütles, et väikepakendis on nüüd üks-kaks batoonikest rohkem kui varem.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara