Kaks aastat riigiga vaielnud Kadarbiku talu
peremees Ants Pak seljatas riigikohtus tema tööstuse mahlapudelitelt enam kui
kahe miljoni kroonist aktsiisi nõudnud maksuameti.
Maksu- ja tolliamet nõudis mahlatootjalt OÜ Kadarbiku Köögivili 2004. aasta eest ligi 2,1 miljonit krooni pakendiaktsiisi, väites, et karastusjoogi pakendile kehtestatud aktsiis kehtib ka mahlapudelitele, kirjutas postimees.ee.
Riigikohtusse jõudnud vaidluses tunnistas kohus rahandusministri määruse, millega mahlad karastusjookide alla arvati, põhiseadusega vastuolus olevaks.
Samuti kuulutati põhiseaduse vastaseks aastatel 2000–2004 kehtinud pakendiaktsiisi seaduse punkt, mis andis rahandusministrile õiguse määrata pakendiaktsiisiga maksustatavad kaubagrupid.
Otsus tähendab, et vastupidiselt maksuameti otsusele ei pea OÜ Kadarbiku Köögivili 2004. aastal müüdud mahlalt pakendiaktsiisi tasuma.
Seotud lood
Neste väärtused on integreeritud kõigisse ettevõtte tegevusvaldkondadesse ning just seetõttu ollakse pühendunud ka laste õiguste austamisele ning toetamisele.