Lähikuudel jääb Pärnumaal tööta rohkem kui
sada inimest, sest kavandatavatest koondamistest on tööturuameti Pärnumaa
osakonnale teatanud mitu firmat.
Koondatavate suurimast arvust on teada andnud Marat, koondatavad õmblejad, keda on 54, töötavad Marati Pärnu õmblusvabrikus, kirjutas Pärnu Postimees.
Tööturuameti Pärnumaa osakonna juhataja Ivo Pärnat ütles, et Maratis püütakse ise töötajaile tööd leida. Nii on see viimasel ajal olnud mitmes firmas. Õnneks pole Pärnumaal tööpuudust.
Maratis on 12 õmblejal viimane tööpäev juba ülehomme, 42 koondatakse jaanuari lõpus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Suurem koondamine läheb peagi lahti Audrus. 11. jaanuril koondab Audru Mõis 11 töötajat, 1.-29. veebruarini on aga Audru karusloomakasvandusel firma sulgemise tõttu kavas hundipass anda 42 töötajale. Detsembri lõpus koondab 12 inimest tööriideid valmistav OÜ Pinvet.
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.