Kreenholmi juht: oleme kindlalt lapstööjõu kasutamise vastu

Kreenholmi juht Matti Haarajoki ütles täna
aripaev.ee-le, et ei tea, kas Usbekistanist pärit puuvilla korjamisel
kasutatakse lapstööjõudu, kuid on kindlalt sellele vastu.

„Meil ei ole infot sellest, et meie ostetava puuvilla korjamisel on kasutatud lapsi. Ostame puuvilla rahvusvahelistelt vahendajatelt, kes on meile garanteerinud, et lapstööjõudu ei ole kasutatud,“ ütles Haarajoki.

„Oleme kindlalt selle vastu,“ kinnitas ta.

Haarajoki sõnul on kõikjal maailmas raske välja selgitada, kus tekstiilitööstuses on kasutatud laste tööjõudu. Suuremad ettevõtted teevad rahvusvahelistele kauplejatele küll auditeid, kuid Kreenholmil ei ole juhi väitel jõudu neid korraldada.

„Teeme omalt poolt kõik võimaliku, et lapstööjõudu mitte kasutada. Meie hinnangul tuleks maailmas luua üldine sertifitseerimissüsteem, et seda vältida. Praegu sellist süsteemi ei ole ja seetõttu puudub ka kindlus, et kõik on korrektne,“ märkis ta.

Kreenholmi juht ütles, et kuigi ei ole selge, kas Usbekistanist pärit puuvilla korjamisel on lapsi kasutatud, jääb siiski alles risk ja praeguseks on ettevõte katkestanud sealse puuvilla ostmise. Ühtlasi on ettevõte alustanud konsultatsioone Marimekkoga, et tööd jätkata.

„Eilsest on meie töö Marimekko jaoks peatatud. Esitame neile kogu dokumentatsiooni ja loodame väga, et suudame peagi jälle tööd jätkata,“ rääkis Haarajoki. Tema sõnul ei ole ettevõte töö seiskumisest veel rahaliselt kaotanud, Marimekko aga on firma juhi sõnul Kreenholmile väga oluline klient, kelle kaotamine oleks suur löök. Kui palju Marimekko Kreenholmile käivet teeb, ei soostunud Haarajoki ütlema.

Kreenholmis kasutatavast puuvillast on ligi pool pärit USAst, umbes 8% Usbekistanist ja ülejäänu Kesk-Aasiast.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara