Peaminister Andrus Ansip ütles Vilniuses
toimunud Balti riikide peaministrite kohtumisel, et Venemaa on gaasijuhtme
meelega Soome vetesse mänginud.
„Putin tekitas Eestis meelega üldise gaasijuhtme vastase meeleolu. Ta ütles, et te ei saa endale mitte ainult gaasijuhtme, vaid lisaks ka kümme allveelaeva. Venemaa ei lootnudki saada jaatavat vastust küsimusele, kas gaasijuhtme võiks rajada Eesti majanduspiirkonda,“ ütles Ansip.
Samuti oli peaministri sõnul taotluslik ka see, et Putin nimetas parasiitideks kõiki riike, millest gaasijuhe läbi läheb.
„Loomulikult siis hakkasid eestlased kohe juhet armastama,“ ironiseeris Ansip, andes märku, et Venemaa tahtiski läbirääkimistest lihtsalt pääseda ja mängis seetõttu ainsaks läbirääkimispartneriks Soome. Sellega hoiab Venemaa kokku nii aega, vaeva kui raha.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Venemaa on välja töötanud mehhanismi,
kuidas kriisi ajal Euroopale gaasikatkestustest juba ette teada anda, ütles
esmaspäeval Venemaa saadik Vladimir Tšižov Euroopa Liidu ja Venemaa
kohtumisel.
Kaabli pakkimissüsteemide arendaja ja tootja
Windak on tegutsenud juba ligi 30 aastat, sellest üle 20 Eestis. Tegemist on tehnoloogiapõhise tootmisettevõttega, kus tootmisprotsesside optimeerimine, automatiseerimine ja innovatsioon on strateegilise arengu keskmes. Ettevõte teenindab kliente üle maailma ning on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud tööprotsesside digitaliseerimisele.