Kalev: meie pole veeanalüüse näinud

AS Kalev peab lubamatuks avalikkuse
eksitamist AS Elveso poolt heitvee probleemi lahendamist puudutava
väärinformatsiooniga, teatas ettevõte.

ASile Kalev ei ole edastatud AS Elveso teates viidatud analüüsitulemusi, samuti ei olnud ASi Kalev esindajat kutsutud heitvee proovi võtmise juurde, nagu seda pooltevaheline kord ette näeb. Seetõttu ei saa AS Kalev kommenteerida väidetavat reostustaset, kirjutas teates Kalevi õigusteeninduse juht Allan Viirma.

"Samas on täiesti vale AS-i Elveso väide, et AS Kalev ei ole investeerinud heitvee puhastusseadmetesse. Vaatamata sellele, et seaduse kohaselt on heitvee puhastamise korraldamine kohaliku omavalitsuse ülesanne, on AS Kalev alustanud oma kohtpuhasti rajamist. Kohtpuhasti projekt kooskõlastati AS-iga Elveso, Rae vallavalitsus väljastas sellele ehitusloa, ehitus on käimas ning kohtpuhasti valmimist on võimalik kõigil jälgida. Rajatav kohtpuhasti lahendab seni AS-i Elveso poolt lahendamata heitvee puhastamise probleemi," kommenteeris Viirma.

Ta lisas, et tahab rõhutada, et vaidlusalune BHT ehk bioloogiline hapnikutarve näitab hapniku hulka, mis on vajalik orgaanilise aine bioloogiliseks lagunemiseks st tegemist ei ole mingi ohtliku kemikaaliga. AS-i Kalev tavapärane reostuskoormus ei ületa tegelikult tüüpilise veepuhastusettevõtte puhastusklasse.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara