Kohtla-Järve õmblusfirma TTK Grupi endised
omanikud Jaak ja Erik-Voldemar Üprus ostsid 2005. aastal välismaalastele müüdud
ettevõtte tagasi.
Tehingu maksumust asjaosalised ei nimeta, kuid Kallaste linnavolikogu esimehe Jaak Üpruse sõnul oli tagasiostuhind väiksem kui summa, mille eest ettevõte kunagi müüdi, kirjutas Äripäev.
Ettevõtte endise omanikuna nõukokku jäänud Erik-Voldemar Üpruse sõnul oli välismaistel omanikel müügiga kiire. "Omanike mõtted hakkasid lahku minema," kommenteeris ta müügi võimalikke põhjuseid. Tema venna Jaak Üpruse sõnul said välismaistele investoritele saatuslikuks üleinvesteerimine ning liigne priiskamine. Investeeringuteks võeti palju laenu ning ettevõttel tekkis probleeme likviidsusega.
Jaak Üpruse sõnul TTK Grupp esialgu suurte laenude tõttu omanikele raha sisse ei too, kuid tagasiost on planeeritud pikaajalises perspektiivis. Aasia odavat tööjõudu nautivate ettevõtetega konkurentsis püsimiseks peab tema sõnul olema logistika võimalikult odav ja tootmine efektiivne.
Peamiselt spordi- ja töörõivaid tootev ettevõte teeb Jaak Üpruse sõnul allhanget Skandinaavia ja Suurbritannia rõivafirmadele. Oma kaubamärke ei ole. Omanike muutusest tulenevat klientide kaotust Üprus ei karda. Pigem on praegu probleemiks töötajate nappus ja seda hoolimata Ida-Virumaal leiduvast vabast tööjõust. Ettevõttes töötab praegu 150 inimest.
Õmblusvabriku käive oli 2006. aastal ligikaudu 14 miljonit krooni.
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.