Eesti saab esimesed tuumaenergeetika spetsialistid

Täna kirjutasid Eesti Energia juhatuse
esimees Sandor Liive ja Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud Merja Pukari (22),
Kaspar Kööp (23) ja Henri Ormus (24) alla stipendiumilepingule, mille kohaselt
asuvad noored tänavu sügisest õppima tuumaenergeetikat Rootsi Kuninglikus
Tehnoloogiainstituudis.

Energiaettevõte maksab stipendiumi kogu õppeaja vältel, teatas firma.

"Eesti Energia ees seisavad lähiaastatel väga suured väljakutsed ja nende elluviimiseks on meil vaja särasilmseid ja teotahtelisi noori inimesi," rääkis Sandor Liive. "Elektritootmise mitmekesistamine on teema, millega Eesti Energia tänasel päeval järjest enam tegeleb ning tuumaenergia kasutuselevõtmine on üks võimalustest. Ma olen veendunud, et kahe aasta pärast noored tuumaenergeetikud mängivad olulist rolli ning löövad kaasa nii Eesti Energia kui ka kogu Baltimaade energeetika arendamises," lisas Liive.

Merja Pukari ja Kaspar Kööp lõpetasid energeetika bakalaureuseõppe ja Henri Ormus sama teaduskonna magistrantuuri 2007. aastal.

Eesti Energia kontsern toetab energeetikaalast haridust veel mitmete stipendiumitega. Näiteks toetab ettevõte stipendiumiga Krimmi eestlaste hulgast pärit noormehe õpinguid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses. Samuti toetab Eesti Energia Virumaa Kolledži rakenduskõrgharidusõppe üliõpilasi. Eesti Energia tütarettevõte Jaotusvõrk innustab omalt poolt energeetikaalase hariduse saamist stipendiumiga Tallinna Polütehnikumis, TTÜs ja Maaülikoolis. Alates 2002 aastast on Narva Elektrijaamade poolt loodud stipendium TTÜ doktorantidele. Ühtlasi toetab Eesti Energia ka TTÜ Arengufondi.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara