Tööstustarbijale tõuseb gaasi hind alates 1. oktoobrist 35–45 protsenti, mis on Eesti Gaasi juhi Tiit Kullerkupu sõnul küll ebatavaliselt suur, kuid tulevikus pole nii suurt hinnatõusu enam põhjust karta.
"Eesti on väga kaua nautinud Euroopast tunduvalt odavamat gaasi," ütles Kullerkupp intervjuus Ärilehele.
"Euroopa Liidus kostab võrdse kohtlemise nõue igal sammul ja Eesti on saanud niigi pika üleminekuaja. Järgmiseks aastaks tõuseb gaasi hind Euroopa Liidu riikidega samale tasemele," rõhutas Kullerkupp.

Seotud lood

Uudised
  • 19.11.07, 17:37
Eesti Gaas: gaasi hinna tõus ei sõltu ainult dollarist
Gaasi hind sõltub eelkõige naftasaaduste hinnast maailmaturul, mitte dollari langemisest.
Uudised
  • 07.02.08, 16:33
Eesti Gaas: leping Gazpromiga on sõlmitud
Eesti Gaas sõlmis juba mullu käesolevaks aastaks gaasiostulepingu Vene naftagigandiga Gazprom. Gaasi hinna tõusu ei ole ettevõte ette prognoosinud.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.05.26, 09:41
Kaasaegne tootmisliin ei tähenda enam ainult roboteid, vaid andmetega juhitud terviksüsteemi
Kaasaegse tööstustootmise suurim väljakutse pole enam ainult kiirus või kvaliteet eraldi, vaid nende ühendamine paindlikkuse, ohutuse ja täieliku jälgitavusega. Viljandi Aken ja Uks rajas koostöös Elister OÜga uue täielikult automatiseeritud uste värviliini, kus kogu protsess alates laadimisest kuni pakendamiseni toimib ühe tervikliku süsteemina.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele