Augusti alguses korjas USA mängutootja
Mattel müügilt üle miljoni mürgise mänguasja, nüüd on suure osa leludest tootnud
Hiina tehase juht sooritanud enesetapu.
Zhang Shuhong, kellele kuulus osa Lee Der Toy Companyst, leiti Hiina meedia andmetel tema Lõuna-Hiinas asuvast tehasest üles pooduna. Mees sooritas enesetapu laupäeval, kirjutas BBC.
Kohalikes uudistes ei teatud Zhangi enesetapu põhjuseid, kuid teadu pärast oli tema firma Lee Der mänguasjade müügilt korjamise tõttu suure surve all.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Pärast seda, kui USA lelutootja Mattel oli
sunnitud 18 miljonit Hiinas toodetud ohtlikku lelu müügilt kõrvaldama, on
Saksamaa asunud ELis tooteturvalisusega tegelema.
Mänguasjadetootja Mattel on tunnistanud, et
enamik mänguasju, mille firma turvalisuse kaalutluselt hiljuti turult kokku
korjas, oli "disainivigadega" ja et Hiina tootjaid selles süüdistada ei saa.
Barbie ja Hot Wheels autode tootja Mattel
koristab USAs müügilt üle miljoni lelu, kuna mänguasjade värvimiseks on
kasutatud värvi mis sisaldab pliid.
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.