Jaapani majandusministri Akira Amari sõnul
tuleb paluda ettevõtetel piirata elektritarbimist tippajal, sest maavärina tõttu
on suletud riigis asuv maailma suurim tuumaelektrijaam.
Amari kinnitusel ütles Kashiwazaki-Kariwa tuumaelektrijaama tööd korraldav Tokyo Elektrivoolu Kompanii (TEPCO) esindaja talle, et elektrikatkestusi ei tule, kui temperatuur ei ole madalam kui tavaliselt suvel, ent varustuskindluse tagamiseks on piirangud vajalikud, vahendas ETV 24.
Ööl vastu esmaspäeva põhjustas 6,8 magnituudi tugevune maavärin Kashiwazaki-Kariwa tuumaelektrijaamas tulekahju, mille tõttu lekkis radioaktiivseid aineid sisaldavat vett.
Seotud lood
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.