Suurepärastel energiaallikatel on kole kallis hind

USA teadlased viitavad puuviljasuhkrule
fruktoosile kui ülitõhusale autokütuse allikale, kuid entusiasmi kahandab selle
ja teiste uudsete kütuste tootmise kordades kõrgem hind, kajastas BBC.

Fruktoosist toodetud kütuses on energiat palju enam kui etanoolis, edastas ajakiri Nature. Wisconsin-Madisoni ülikooli teadlaste väitel sisaldab fruktoosist toodetud kütus dimetüülfuraan 40% rohkem energiat kui etanool, ei ole nii kergelt aurustuv ega muutliku koostisega. Fruktoosi saab kas otse taimedest ja viljadest, kasvõi apelsinist, või glükoosist.

Toidukraami kütuseks töötlemise kriitikute väitel tõstab see toiduainete hinda, kui farmerid lähevad üle tulusamale kütusetooraine tootmisele. Poliitikute retoorikas on fossiilsetele alternatiivsete kütuste kasutuselevõtt samal ajal kõrges hinnas.

Briti uurijate väitel on juba olemas tehnoloogia biodiisli saamiseks mitte ainult palmiõlist, vaid paljudest tooraineist, nagu puit, umbrohi ja pruugitud kilekotid. "Biomassi vedeldamise" protsessi edendajate sõnul võiks kuue aasta pärast sellest allikast katta 30% brittide diislivajadusest.

Briti rahvusliku mittetoiduviljade keskuse esindaja Jeremy Tomkinsoni sõnul võiks biokütuse uus põlvkond peale autode katta veel paljusid kütusevajadusi. "Mõju ühiskonnale oleks märksa suurem kui lihtsalt mingi kütuse "ökoloogilise jalajälje" vähendamine kümnendiku võrra nagu praegu." rääkis ta. "Kujutage ette New Yorki minevat lennukit samuti sel kütusel töötamas!"

Uudse tehnoloogiaga tootmisvõimsuste arendamist hinnatakse praegustest biokütuse tootmise ettevõtetest kümme korda kallimaks.

Osale arutelus

  • Tiit Elner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara