Tarmel avab 100 miljonit krooni maksnud madratsitehase

Tarmel avab 7. juunil Maardus pidulikult oma uue
ligi 100 miljonit krooni maksma läinud ning Eestis ainulaadse tehnikaga
varustatud toomis- ja laohoone, teatas firma.

Ettevõtte teatel on uue ligi 11 000 ruutmeetri suuruse kompleksi rentnikeks Tarmel AS tütarfirma Tarmel Furniture OÜ ja Baltimaade suurim pocket vedruplokkide tootja Baltic Pocket OÜ. Aadressil Vana-Narva mnt ½ asuv kontori-, lao- ja tootmisruume ühendav hoone valmis koostöös ehitusfirmaga Skanska EMV.

Tarmel Furniture OÜ juhatuse esimehe Aare Palootsi sõnul võimaldab tootmise ja valmistoodangu lao kokkukolimine möödunud aasta 103 miljoni krooni suurust käivet kasvatada vähemalt 2.5 korda. „Kuna viimase kuue aastaga müük kolmekordistus, siis oli Pärnu maanteel asunud ruumide potentsiaal ennast ammendanud. Saime kolimise tulemusena olulise impulsi kiire kasvu jätkamiseks,” lisas Paloots. Tema sõnul tingis vajaduse kolimisega kiirustada ka detsembrikuine traagiline põleng, mille tulemusena muutus tootmise jätkamine vanas tehases võimatuks.

Uus 25 000 ruutmeetri suurusel krundil asuv madratsitehas on lao osas 10 meetri ja tootmise osas 4,5 meetri kõrgune. Hoone koguinvesteeringu suuruseks on ligi 100 miljonit krooni. Leping kompleksi ehituseks sõlmiti eelmisel kevadel Skanska EMV AS-ga, kes andis ruumid tellijale üle jaanuari- ja veebruarikuu jooksul.

Ehitust finantseeriti omavahenditest ning SEB Ühisliisingust saadud laenu abil.

Möödunud sügisel 81 aastaseks saanud Tarmel AS tegeleb koos ma tütarfirmadega mööbli ja mööblidetailide tootmise ning kinnisvara haldusega. Toodangust ligi 90% läheb ekspordina teistesse Euroopa Liidu riikidesse. Tarmel Furniture toodangu suurimaks välisturuks on Soome, kus ettevõttel on pikaajalised koostöökogemused suurte mööblimüügi kettidega. Kohalikul turul kasutab Tarmel Furniture kaubamärki Säng Sohva. Ettevõtete grupp annab töö ligi 130 inimesele.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara