Autor: Agnes Ojala • 5. juuni 2007
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eesti Energia hakkab tuhaga süsihappegaasi püüdma

Eesti Energia juht Sandor Liive ütles eile pärast kohtumist Andris Piebalgsiga, et energiafirma suureks väljakutseks saab tehnoloogia, mille abil panna põlevkivituhk siduma süsihappegaasi.

Kui praegu saab Eesti Energia süsihappegaasi kvootide müügist märkimisväärset tulu, siis peagi selline võimalus kaob, sest tõenäoliselt tuleb alates 2012. aastast iga tonn heitmeluba spetsiaalselt börsilt osta, kirjutas postimees.ee.

Liive sõnul on juba nüüd selge, et ka järgmiseks aastaks Eesti Energia enam nii heldelt kvoote ei saa, neid jätkub ilmselt üsna parajalt oma tootmise katteks.

See ei tähenda Liive sõnul põlevkivielektri lõppu, küll aga peab energiafirma rakendama uue tehnoloogia, millega hakatakse põlevkivituha abil CO2 püüdma.

"Ühele tuhamäele ehitame tuulepargi, aga teist seni reostuseks peetud tuhamäge hakkame kasutama süsihappegaasi koguste silumiseks," märkis Liive.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077