Koppel: bensiini hind tõuseb veelgi

Suprema varahaldusstrateeg Peeter Koppel
ütles tänasel investeerimishommikul, et pingeline pole maailmas seis mitte
nafta, vaid bensiini osas.

"Nafta hinda mõjutavad geopoliitilised faktorid. G8 riikide välisministrid kohtuvad peagi ja arutavad strateegiat Iraani suhtes pärast seda, kui Iraan taas ignoreeris ÜRO Julgeolekunõukogu antud tähtaega tuumarajatiste kontrollimisel," rääkis Koppel. Selle peale korraldas ka USA merejalavägi jõudemonstratsiooni Pärsia lahel ning see suunas nafta hinna taas tõusule.

"Pingeliseim olukord ei valitse hetkel aga mitte nafta, vaid bensiini osas - probleemiks on rafineerimisvõimsuse vähesus, neid on palju käigust väljas ja sellest on tingitud ka kõrged bensiini hinnad," kommenteeris Koppel.

Koppeli andmetel on USAs täna bensiini hind ajaloo kõrgeimal tasemel. "Siiski on see inflatsiooniga korrigeeritud, mis tähendab, et ameeriklane peab 100 miili läbimiseks vähem töötama kui varem," lisas Koppel. Tema sõnul nafta hind pikas perspektiivis allapoole ei liigu, kuigi volatiilsust võib ette tulla.

Samuti on Iisrael korduvalt väljendanud, et neile ei meeldi, et Iraan saab tuumarelva. Juulis lubati sellele reageerida. "Plaanitakse sõjalist sekkumist," ütles Koppel.

Samuti on olukord halb Nigeerias, kus sagenevad rünnakud naftatöötlejate vastu.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara