Vene gaas lööb toasooja hinna lakke

Iru elektrijaam tahtis tallinlaste
soojahinda tõsta peaaegu poole võrra, sest Vene gaas kallineb lähiajal ligi kaks
korda.

Iru elektrijaamale müüdava gaasi hind tõuseb lähikuudel kiiresti. Eilsest maksab 1000 kuupmeetrit gaasi 2500 krooni, aasta lõpuks jõuab hind 3060 kroonini. Tuleva aasta alguse gaasihinda ei oska aga ennustada mitte keegi, kirjutas Postimees.

Kulude katmiseks tahtis um shy;bes pooli tallinlasi soojaga varustav Iru jaam tõsta hinda 40 protsenti. Esmaspäeval elektrijaam küll nii suure hinnatõusu taotlusest loobus, aga on selge, et gaasihinna tõus sunnib siiski peale suure hinnahüppe.

Energiaturu inspektsiooni andmeil püsib gaasi hind suurettevõtteile praegu vahemikus 2500–3000 krooni tuhande kuupmeetri eest.

Eesti Gaasi müügidirektor Raul Kotov lausus, et vana hinnakokkulepe Iru jaamaga lõppes ja kõnelused Iru jaamaga jätkuvad. Ta märkis, et selles po shy;le midagi ebaharilikku, et tuleva aasta gaasihind on teadmata. Tema sõnul on juba aastaid nii, et tuleva aasta hind selgub eelneva aasta teisel poolel.

"Poliitilise olukorra mõju on kõige keerulisem kommenteerida, eeldaks, et hind võrdsustub järgmisel aastal Soomega," kommenteeris Kotov. "Raske öelda, kas poliitiline koefitsient on Eestile müüdava gaasi hinnas sees."

Gazprom teatas juba mullu, et kavatseb Baltimaadele müüdava gaasi hinna tõsta Euroopa tasemele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara