Wõro ei pääse Oskari tööstust üle võtma

Eile jõudis kohtusaali Wõro Kommertsi
kaebus konkurentsiameti otsuse peale, sest amet takistab konkurendi ligipääsu
Oskar Lihatööstuse ärisaladustele.

Konkurentsiamet andis möödunud aasta lõpus Oskar Lihatööstuse aktsiaid omandanud Wõro Kommertsile koondumisloa, kuid väiketööstuse tohib üle võtta alles pärast kohtulahendit, mis jätab firma vähemusaktsionäri Aldo Pariku ostueesõigusest ilma, kirjutas Äripäev.

Konkurentsiameti asedirektor Aini Proos põhjendas, et tingimusliku loata poleks Parikul kohtuvõidust enam kasu, sest ülevõtja on selleks ajaks väikefirmas kõik oma plaanid ellu viinud ning kätte saanud ka ärisaladused.

49% Oskar Lihatööstuse omanik Aldo Parik käib praegu endise omaniku Ants Jänese ja temalt aktsiad ostnud Wõro Kommertsiga kohut, et kasutada oma eelisostuõigust.

Märtsi keskpaiku alustati Tartu maakohtu Võru kohtumajas eelisostuõiguse üle sisulist vaidlust. Samas tegi kohus kompromissi sõlmimise ettepaneku ning määras järgmise istungi alles maikuusse.

Wõro Kommertsi juht Kaido Kaare ütles, et ei taha kommenteerida vaidlust konkurentsiametiga. "Raske öelda, kas kompromissist asja saab," sõnas Kaare. "Advokaadid tegelevad praegu sellega."

"Wõrol on aktsiad, kuid pole hääletusõigust," selgitas Parik, miks Wõro Kommerts konkurentsiameti otsust tühistada tahab. "Nende põhiline mure on, et ei saa paika panna oma nõukogu ja juhatust." Parik möönis, et ka tema ise ei saa investeerimisotsuseid langetada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara