Eesti mõõteriistade tootja Aswega osaleb
koos mitme teise maa teadlaste ja ettevõtjatega intelligentse
kalakasvatustehnoloogia loomisel.
Lõppeesmärgina peab valmima isejuhtiv (sealt sõna intelligentne) kasvatussüsteem, mis lööb kaks kärbest ühe hoobiga: rangemad keskkonnanõuded ja kalade kiirem kaalus juurdevõtt.
Ettevõtmises osalevad bioloogid, ökoloogid, metallbasseinide ehitajad ning kalakasvatajad, kirjutas Ärileht.
Tallinna bussijaama kõrval asuva Aswega direktor ning üks omanikke Valentin Moldovanov on uhke, et tegu ei ole kellegi teise jooniste järgi valminud asjaga, vaid originaalloominguga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Moldovanov viitab veel ühele nüansile, mida rahvusvaheline koostöö annab: "Eestis puudub labor, kus saaks elektroonikaseadmeid katsetada."
Seotud lood
Tänapäevane tootmisprotsesside planeerimine nõuab tõhusust – täpsust ja kiirust, mida ei ole võimalik saavutada ilma operatiivsete reaalaja andmeteta. See teema tõusis teravalt esile Covidi ajal, kui tarneahelad olid tugevalt häiritud, ning on jätkuvalt väga oluline, sest rahvusvaheline ärikeskkond on endiselt volatiilne.