• 27.02.07, 10:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ukrainas hakatakse tootma lennukeid An-148

Kiievis asuv Avianti riiklik lennukitehas alustas keskmaa reisilennukite An-148 seeriatootmist.
Esmaspäeval sai lennuk CISilt lennukõlbulikkuse sertifikaadi, kahe aasta jooksul loodetakse saada ka Euroopa sertifikaat, kirjutas Ukraina majandusportaal Rynok.biz.
Aviant plaanib 2007. aastal toota kaks lennukit, ühe Kasahstanile ja ühe Ukrainale. Ettevõte plaanib aastaks 2010 ehitada 34 lennukit, millest seitse hakkavad lendama Kasahstanis.
An-148-l on kaks reaktiivmootorit, lennuk võib vedada nii reisijaid kui ka kaupa. Keskmaalennuki kiirus on 820-870 km/h.
Lennuk maksab umbes 20 miljonit dollarit ehk 240 mln krooni.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 10:38
Ladude automaatne täislahendus muudab laotöö kiireks ja veavabaks
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele