Saaremaal hakatakse tootma biokütust

Tartus asuv ettevõte Takeoil OÜ kavatseb
eeloleva aasta suve alguses käivitada Roomassaare sadama läheduses biokütust
tootva tehase.

Kuressaare linnavalitsuse planeerimis- ja ehitusosakonnale esitatud projekteerimistingimuste kohaselt on kavas Roomassaare tee 6 asuva tootmishoone ümberehitus ja selle juurde plaanitakse ehitada ladu-kaarhall. Biokütuse tootmisega hakkab tegelema Takeoil OÜ, kirjutas Oma Saar.

Takeoil OÜ juhatuse liige Erkki Purret ütles, et esialgsete plaanide kohaselt peaks biokütuse tootmine käivituma hiljemalt käesoleva aasta juunis. Kavandatava tehase võimsuseks on 24 m3 biodiislit päevas, mis tähendab, et aasta jooksul toodetakse biokütust umbes 7000 tonni.

Rääkides Saaremaal toodetava biodiisli turustamise kavadest, märkis Purret, et selles küsimuses täielikku selgust veel ei ole. Kindel aga on, et sellise koguse kütuse jaoks on Saaremaa turg liialt väike. „Loomulikult oleme me huvitatud, et ka Saaremaal hakkavad bussid sõitma loodussõbralikul kütusel, mille põlemisel ei vabane mitte ühtegi grammi süsinikdioksiidi ega suurene globaalset kliimasoojenemist põhjustav kasvuhoone-efekt,” rääkis Purret.

Täpsustuseks lisas ta, et milliseks kujuneb eeloleval aastal olukord Euroopa kütuseturul, on praegu raske öelda. „Kui me näiteks leiame Euroopas ostja, kes on huvitatud kogu Kuressaares toodetava biokütuse ostmisest, siis võib juhtuda, et kogu toodang veetakse Saaremaalt välja,” märkis ta.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara