• 22.11.06, 17:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lätis tõuseb õlle hind kümnendiku võrra

Enamik Läti õlletootjaid plaanivad tõsta õlle hindu vähemalt 10% võrra järgmisel aastal.
Linnase hindade tõus sunnib õlletootjaid tõstma hindu järgmisel aastal. Hinnatõusu sunnib peale maagaasi ja elektri hindade tõus, kirjutas BBN.
Läti suurima õlletootja Aldaris esindaja Viesturs Silovsi sõnul peavad nad hindu tõstma vähemalt 5-6%, sest linnase hinnad tõusevad 20-60%. Linnase hinnatõusu taga on kehv odrasaak Euroopas.
Silovs sõnul mõjutab linnase hinnatõus kõiki õlletootjaid. Praegu ei ole täpselt teada kui palju tõuseb maagaasi ja elektri hind, kuid kindlasti avaldavad need hinnatõusud lisasurvet õlletootjatele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Õlletootja JSC Cesu Alus nõukogu esinaine Eva Sietinsone, et õlletootjad ei saa kuidagi vältida hinnatõusu. Sietinsone sõnul jääb hinnatõus vahemikku 5-10%.
Sietinsone tõi positiivsena välja, et õnneks ei võetud vastu Euroopa Liidus otsust tõsta õlle aktsiisi 30% võrra. Vastasel juhul võiks hinnatõus olla veelgi suurem.

Seotud lood

Uudised
  • 21.11.06, 11:23
Uuest aastast tõuseb õlle hind
Et õlle valmistamiseks vajaliku linnase hind on maailmaturul tõusnud rekordiliselt kõrgele tasemele, on oodata ka Eestis uuest aastast õlu hinna kallinemist.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele