Eesti Energia ehitab Kehrasse uue 550 miljonit krooni maksva koostootmisjaama

Täna sõlmisid Eesti Energia ning Horizon
Tselluloos ja Paber ühiste kavatsuste kokkuleppe Kehra tselluloosi ja
paberivabrikusse biokütust kasutava soojuse ja elektri koostootmisjaama
ehitamiseks.

Planeeritava koostootmisjaama elektriline võimsus on 6 MW ja soojuslik võimsus on 24 MW, mis esialgse arvestuste kohaselt hakkab tootma aastas kuni 50 GWh elektri- ja 190 GWh soojusenergiat. Soojust hakkab kasutama Horizon Tselluloos ja Paber’i tehas. Uut koostootmisjaama hakatakse ehitama pärast kõikide vajalike uuringute läbiviimist orienteeruvalt 2007 aastal. Projekti maksumus kujuneb ligi 550 miljonit krooni, mille finantseerimiseks võtab loodav ühisfirma pangalaenu.

„Kõigist energia tootmise viisidest on koostootmine vaieldamatult efektiivseim, kuna samast kogusest kütusest saadakse lisaks soojusele ka elekter,” rääkis Eesti Energia juhatuse liige Lembit Vali. „Eesti Energial on heameel koostootmise arengu üle Eestis ning tänane sündmus on järjekordne samm pikaajalisest plaanist kontserni elektritootmise portfelli mitmekesistamiseks ja taastuvate energiaallikate osakaalu suurendamiseks,” lisas Vali.

Eesti Energia tegeleb koostootmise arendamisega Eestis laiemalt. Näiteks renoveeritud energiaplokk Balti elektrijaamas tagab lisaks elektritootmisele ka Narva linna soojusvarustuse ning käimas on ettevalmistused aegunud Ahtme koostootmisjaama asemele uue turbal ja puiduhakkel toimiva jaama rajamine.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara