Mariliis Pinn • 7. november 2006
Jaga lugu:

Rahvusvaheline Energiaagentuur soovitab tuumaenergiat

Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) soovitab kasutada varasemast rohkem tuumaenergiat, et tulla toime suureneva nõudlusega ja vähendada süsihappegaasi õhku paiskamist.

IEA hinnangul näitavad praegused suundumused, et 2030. aastaks kasvab nõudlus energia järele 53%, kuid kui valitsused viivad ellu oma lubadused rakendada rohkem puhtamaid tehnoloogiaid ja efektiivsemaid edastusviise, võib nõudlust 10% võrra vähendada, vahendas etv24.ee BBCd.

IEA tegevjuhi Claude Mandili sõnul selgub agentuuri koostatud raportist "Maailma energiaväljavaade 2006", et seniste trendide jätkumisel ootab energeetikat ees räpane, ebakindel ja kallis tulevik.

Raport soovitab tuumaenergia laiemat kasutamist, sest see muudab energeetika vähem sõltuvaks kütuse hindadest ja impordist.

Tuumaenergia ulatuslikum levik eeldab aga raporti kohaselt seda, et valitsused suudavad erasektorit veenda, et 2-3,5 miljardi dollari (24,5 kuni 42,9 miljardi krooni) suurune investeering ühe reaktori kohta tasub end ära.

Raport ennustab ka, et biokütused hakkavad tulevikus mängima oluliselt suuremat rolli maanteetranspordis, moodustades 2030. aastal 7% kogu tarbitavast kütusest. IEA hinnangul vajab selle nõudmise täitmine aga nii suurt haritavat pinda nagu moodustavad Hispaania ja Prantsusmaa kokku.

Seesuguse pinna rakendamist aga biokütuse tootmiseks kasutatavate taimede kasvatamiseks on raporti kohaselt problemaatiline, sest maailmas kasvab nõudmine toidu järele.

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee