Uus Emajõe alajaam kasse ja lolle ei karda

Ehkki hea tahtmise korral on võimalik igal
pool surma saada, on isegi lolli inimese surmasaamise risk uues Emajõe alajaamas
väike. Neid halle torusid võib lausa näpuga katsuda, kirjutas Tartu Postimees.

Eile veel pääsesid juhuslikud Tartu kassid – mitmegi voolukatkestuse legendaarsed põhjustajad – jaotlas soovi korral suure trafo ümber tiirutama, ent nende lootus veeta talv soojas traforuumis on asjatu.

Siis, kui jaama jõulude eel kõrgepingesurakas päriselt sisse lastakse ja trafot läbiv pinge ruumi soojaks kütab, on avaused võõrastele kinni pandud.

Jaotlasse tuleb sisse 110 kV kõrgepingeliin nii Ilmatsalu tänaval asuvast Tartu alajaamast kui ka renoveeritavast Ülejõe alajaamast Raadil. Maja Vabaduse puiestee ääres haridusministeeriumi taga jagab voolu omakorda laiali väiksematele tarbijatele Riia tänava ja Supilinna serva vahel.

Pärast seda, kui valmis saab Ülejõe alajaama uue Emajõe alajaamaga ühendav kõrgepinge kaabelliin, tekib niinimetatud Tartu ring. See tähendab, et kui traktorikopp kaablisse lõikab, siis jääb Põhivõrgu alajaam tööle tänu teiselt poolt sisenevale kaablitoitele.

Tartu alajaam Ilmatsalu tänavas rekonstrueeriti aastatel 2000–2006 – see maksis 225 miljonit kr. Raadil asuva Ülejõe 110 kV alajaama rekonstrueerimine ja laiendus maksis 25 mln kr.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara