• ST
  • 06.05.25, 12:28

Kui muu ei aita, pakub sooja diisel

Kui temperatuur langeb nullist allapoole, vajavad paljud töö- ja tootmiskeskkonnad lahendust, mis pakuks kiiret ja püsivat soojust. Lihtne ülesanne? Üldsegi mitte.
Kui muu ei aita, pakub sooja diisel
Seal, kus elektrivõrku ei pruugi olla või kus vajadus võimekuse järele on keskmisest suurem, aitab välja diisel-soojuskiirgur – vastupidav ja võimas seade, mis suudab pakkuda kütet nii väli- kui sisetingimustes.
Diiselsoojendi on loodud olukordadeks, kus tavaline elektriline soojusallikas jääb nõrgaks. Tegu ei ole pelgalt tööriistaga, vaid kriitilise abivahendiga ehitusplatsidel, töökodades, laoruumides ja isegi välikontorites.
Kuidas töötab diisliga soojuskiirgur?
Erinevalt elektrilistest kiirguritest toodab diisel-soojuskiirgur soojust põlemisprotsessi kaudu. Seade töötab diislikütusel, mille põletamisel eraldub suur kogus soojust, mis suunatakse ventilaatorite või reflektorite abil kasutajale soovitud suunas.
Peamiselt on kasutuses kahte tüüpi kiirgureid. On otsese põletusega diisel-soojuskiirgurid, mis suunavad põlemisel tekkiva soojuse ja heitgaasid otse ruumi, ja on kaudse põletusega diiselsoojendid, millel on suitsutoru ja heitgaaside eraldussüsteem.
Loogiliselt sobib esimene vaid hästi ventileeritud keskkonda ning teine paremini suletud ruumidesse, kus inimesed pidevalt viibivad. Mõlemal juhul on tulemuseks võimas ja kiire küttevõime, mida saab vajaduse korral suunata kindlasse piirkonda.
Kus kasutatakse diisel-soojuskiirgureid?
Diisel-soojuskiirgurid ja diiselsoojendid on mõeldud eeskätt professionaalseks kasutuseks kohtades, kus töötingimused võivad olla keerulised ja keskkond karm. Ehitusel võib seda kasutada nii töötsoonide soojendamiseks kui ka betooni kuivamise kiirendamiseks, aga erinevaid ruume leiab rohkelt.
Näiteks on remondi- ja hooldustöökodades sageli suured ruumid, mis vajavad lokaalset soojendamist. Laoruumides ja tootmishoonetes ei ole aga tihti püsivat küttesüsteemi, nagu ka välialadel. Ka põllumajanduses on vaja alatihti loomalautu, kasvuhooneid või tehnikahoidlaid soojendada.
Tegemist on usaldusväärse lahendusega, mis ei sõltu elektrivõrgust ja pakub sõltumatust ka kõige ebasoodsamates oludes.
Miks valida just diisel-soojuskiirgur?
Diiselküttel töötavad seadmed pakuvad võrreldes elektriliste või gaasil töötavate alternatiividega mitmeid eeliseid. Diiselsoojendi suudab toota kümneid kilovatte soojusenergiat, mis oleks piisav ka väga suurte jahedate ruumide kiireks soojendamiseks.
Paljud mudelid on ratastel, kergesti teisaldatavad ja töötavad ilma elektritoiteta. See teeb nad ideaalseks lahenduseks mobiilsetele töökohtadele või kriisiolukordadesse. Samuti ei karda diisel-soojuskiirgur miinuskraade ega niiskust – see töötab ka külmades ja niisketes tingimustes, kus muud lahendused võivad alt vedada.
Ja loomulikult raha ja mugavus. Diiselkütus on laialdaselt kättesaadav ja soodsam kui paljud muud energialiigid, eriti suuremahulise kasutuse puhul.
Ohutus ja hooldus – mida silmas pidada?
Kuigi diiselsoojendi on väga efektiivne, tuleb selle kasutamisel järgida mõningaid ohutusreegleid. Ülioluline on ventilatsioon – eriti otsese põletusega seadmete puhul.
Igapäevakasutuses tuleks jälgida kütuse kvaliteeti, et mitte seadet kahjustada või tahma tekitada. Regulaarne hooldus pikendab eluiga – põleti, õhufiltri ja küttetsooni regulaarne kontroll tagab seadme tõrgeteta töö.
Loomulikult ei ole ka tark seadet omapäi jätta. Kuigi paljudel seadmetel on turvamehhanismid, ei asenda need inimese tähelepanelikkust. Tänapäevased mudelid on varustatud ohutusanduritega, mis lülitavad seadme välja ülekuumenemise, kütuse lõppemise või ventilatsioonitõrke korral.
Kas diisel-soojuskiirgur sobib koduseks kasutamiseks?
Kuigi need seadmed on mõeldud eeskätt professionaalseks kasutuseks, võib neid teatud juhtudel kasutada ka kodustes tingimustes – näiteks suures garaažis, töökohas või maakodus, kus puudub püsiv küttekate.
Õige mudel õigesse kohta teeb suure vahe ja Kliima1 valikust leiab kindlasti selle, mis sobib just sinu vajadustele. Diiselsoojendi on jõuline, töökindel ja kuluefektiivne – väärt abimees nii tööl kui vajadusel ka kodus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 14:27
Liikluskindlustus töömasinatele: muudetud seadus nõuab ettevõtetelt suuremat tähelepanu
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele