Autor: Adven Eesti • 12. september 2019

Energiateenus: kuidas tootmise arvelt säästa rohkem aega ettevõtte põhitegevusele?

Tööstusettevõtluse maastik on üsna armutu ning konkurentsis püsimiseks tuleb oma tegevusi hoolikalt planeerida. Edu üks võtmeküsimus on, kuidas suunata oma fookus just põhitegevusele ja ressursside mõistlikule jaotamisele, mitte tegeleda kõrvaliste asjadega, mis pole ettevõtte tugevaimaks kompetentsiks.
Adven on viimase 35 aasta jooksul loonud üle 500 erineva energialahenduse vastavalt kliendi vajadustele, soovidele ning eesmärkidele.
Foto: Arno Mikkor

Tänapäeva tööstusettevõtted üldjuhul ei oma näiteks enda transpordiüksust, vaid kasutavad logistika ettevõtete teenust. Andmeside hoidmiseks või valvesüsteemide haldamiseks oleks üsna mõeldamatu, et iga ettevõte hakkaks eraldi tootmisüksust looma, et ise seadmeid ja sideliine toota ning hallata. Sellised teenused tellitakse tavapäraselt väljastpoolt ettevõtet oma ala spetsialistidelt teenusena sisse. Sama trend on hakanud tekkima ka edukate tööstusettevõtete energiatootmise valdkonnas, kus aina enam suunatakse peamine tähelepanu põhitegevusele.

Tootmisettevõtete soov vajaminevat energiat ise toota tugineb enamasti pigem traditsioonidel kui ratsionaalsetel kaalutlustel. Tihti leitakse, et olemasolev energialahendus on juba tuttav ning (üldjuhul) töötav. Alternatiivsete lahenduste ja tootmisprotsesside energiatõhususe planeerimine ning arendamine tähendab suurt hulka lisatööd ja süvenemist. Uute efektiivsemate lahenduste väljatöötamine ning rakendamine jääb sageli aja, raha ja kompetentside puudumise tõttu ära. Samas piisaks vaid kogemustega energiapartneri kaasamisest, kes võtaks selle koorma enda kanda.

Adven on viimase 35 aasta jooksul loonud üle 500 erineva energialahenduse vastavalt kliendi vajadustele, soovidele ning eesmärkidele. Oma põhitegevusest lähtuvalt hoiab Adven end igapäevaselt kursis nii uute tehniliste lahenduste kui ka energiavaldkonna arengutega, seega saavad kliendid just sellise personaalse lahenduse, mis on kõiki tingimusi ja ettevõtte omapära arvestades parim.

Partnerlus, läbi mille võidavad mõlemad pooled

Siin on väga selged põhjused, miks tasub kaasata energiateenuse partner, kes on valmis panustama ka oma raha investeeringute elluviimiseks. Esiteks võimaldab see koheselt ellu viia energiatootmisega seotud projektid, mis on küll pikaajalise konkurentsivõime säilitamise vaates äärmiselt vajalikud, kuid nende suure investeeringu või pika tasuvusaja tõttu senini edasi lükatud. Teiseks, ja väga oluliseks väärtuseks on, kaasata sisuline partner, kes jagab äririske ning on motiveeritud panustama ettevõte pikaajalisse jätkusuutlikusesse.

Adveni eesmärgiks on aidata klientidel energia tootmises ja tarbimises jõuda võimalikult tõhusa kombinatsioonini. Käibefraas, et soodsaim energia on nn. tarbimata energia, on kindlasti tõsi ja seega on energia kokkuhoid äärmiselt oluline. Sama tähtis on ka, et vajaminev energia oleks kättesaadav optimaalse hinnaga, keskkonnasõbralik ja kõrge varustuskindlusega.

Kliendile kõige efektiivsema lahenduse pakkumiseks analüüsivad Adveni energiaekspertide ja arenduse meeskond konkreetse (tehase) objekti tootmist, otsides kus ja kuidas oleks võimalik energiatõhusust tõsta. Detailse analüüsi tulemusi presenteeritakse kliendile, kellega koostöös langetatakse lõplik otsus teostuse osas. Seejärel ehitab Adven läbi omafinatseeringu uue süsteemi ise üles ning vastutab 24/7 selle igapäevase toimimise ja varustuskindluse eest.

Energy as a Service kontseptsioon tähendab mitmes mõttes riskide maandamist.
Foto: Adven

Tööstuskliendi jaoks tähendab Energy as a Service kontseptsioon mitmes mõttes riskide maandamist. Energiatõhus tööstus mõjutab otseselt nii ettevõte tootmiskulusid, on keskkonnasõbralik kui ka parandab konkurentsivõimet. Usaldades energiatootmise ning opereerimise Adveni hoolde, saab klient südamerahuga keskenduda oma põhitegevusele ja selle arendamisele.

Koostöö ja usaldus võimaldavad paindlikku lähenemist

Loomulikult vajab iga uus investeering hoolikat tasuvusarvutust ning tähelepanu pööramist nii riskidele, kui kõigile kaasnevatele asjaoludele. Selleks, et parimaid lahendusi välja pakkuda ja partnerina ettevõtte edusse panustada, on vaja kliendi äri „läbi ja lõhki“ tundma õppida. Koostöö puhul on oluline üksteise usaldamine ning läbipaistvus. Teades tööstuse protsesside peensusi on energiaekspertidel hõlpsam pakkuda tõhusaimat ja paindlikumat lahendust, mis looks selget lisaväärtust ning tõstaks ettevõtte konkurentsivõimet. Lubades Advenil oma äriga lähemalt tutvuda, on võimalik kaasata oma ettevõtte heaks sisuline partner, kes jagab äririske ja on motiveeritud panustama ettevõtte edusse. Kuna usaldus töötab mõlemat pidi, siis on ka Adven valmis koostöötahtega kliendile pakutava energiateenuse finantsmudelit ning tehnoloogilist lahendust detailselt selgitama.

Lubades Advenil oma äriga lähemalt tutvuda, on võimalik kaasata oma ettevõtte heaks sisuline partner, kes jagab äririske ja on motiveeritud panustama ettevõtte edusse.
Foto: Adven

Keskmise suurusega ettevõttena on Adveni tugevuseks väikesele ettevõttele iseloomulik paindlik lähenemine ja rahvusvahelised kompetentsid Eestist, Soomest, Rootsist ja Lätist. Vastavalt projekti spetsiifikale kaasatakse konkreetse valdkonnaga kõige suuremat kogemuste pagasit ning teadmisi omavaid spetsialiste. Heaks näiteks on kuidas Adveni Eesti arendusmeeskond, kellel on pelleti tehastega kõige rohkem kogemusi, juhtis/juhib projekti Rootsis kus Söderhamni piirkonda rajatakse uue ajastu moodullahendusega pelletitehas. Ärisse ning tootmisprotsessidesse süvenemine viis meeskonnad algsest koostöö formaadist oluliselt kaugemale ning üheskoos jõuti lahenduseni, kus Adven hakkab sealsele kliendi ettevõttele Fuelwoods’sile esmakordselt pakkuma ka pelleti tootmiseks vajamineva toorme kuivatusteenust.

Tulevik on meie endi kätes

Adveni eesmärgiks on aidata klientidel energia tootmises ja tarbimises jõuda võimalikult tõhusa kombinatsioonini. Oluline on, et vajaminev energia oleks kättesaadav, optimaalse hinnaga, keskkonnasõbralik, kõrge varustuskindlusega ja selle eest hoolitsemine ei kulutaks ettevõtja väärtuslikku aega.

Edukas ettevõte oskab oma ressursse mõistlikult planeerida ning äriliselt kõrvaliste tegevuste organiseerimiseks kaasab partneri, kelle põhipädevuseks on antud valdkond. Adveni kompetentsiks ning põhitegevuseks on energiatootmine ja ressursitõhusus – et need tööstused, kes tahavad oma valdkonnas areneda ja kasvada, saaksid keskenduda kõige olulisemale.

Kui Teie ettevõtte tugevus pole just energiatootmine, siis mõelge sügavalt järgi, kas see on koht, kuhu tasub oma ettevõtte helgeid päid ja ressursse kulutada.

Soovite astuda sammu lähemale konkurentsivõimelisse homsesse? Võtke ühendust meie energialahenduste tiimiga ja vaatame kuidas saame üheskoos, oma põhitegevustele keskendudes, luua suuremat väärtust.

Kontakt: Kevin Vaher, [email protected], +372 512 2341

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077