Erik Puura: fossiilkütuste kiire piiramine viib Hiina ülevõimuni
Fossiilkütustest ei ole võimalik kiiresti loobuda, ent üha enam nõrgeneb naftariikide võim ja esile tõusevad maavarakad riigid, eriti Hiina, rääkis geoloog ja TalTechi teadus- ja ettevõtlusprorektor Erik Puura saates "Kestlikul kursil".
Veel paar aastat tagasi ei tahtnud rahvusringhääling, et geoloogid kasutaksid nende telestuudios sõna fosforiit, nüüd emotsionaalne arutelu siiski käib, rääkis geoloog ja TalTechi teadus- ja ettevõtlusprorektor Erik Puura saates "Kestlikul kursil".
Foto: Raul Mee
Üleminek fossiilkütustelt taastuvenergiale ei juhtu viie või kümne aastaga, vaid kestab aastakümneid, tõdes Erik Puura. “Me peame aru saama, et see ei ole miski, mis on nips ja valmis. See on hästi pikk protsess,” ütles ta.
Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) ja rakendusuuringute keskust haldav Metrosert leppisid kokku strateegilises koostöös, mille eesmärk on toetada teadustalentide järelkasvu ja tugevdada Eesti ettevõtete konkurentsivõimet.
Maailmas toimuvad kiired arengud mitte enam ei anna signaali, vaid nõuavad karjuvalt, et vaja on koordineerimist ja koostööd. Kui maailm ümberringi põleb, ei saa rahulduda vaid rahvusvaheliselt tunnustatud tippteaduse saavutustega, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli teadus- ja ettevõtlusprorektor Erik Puura.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.