Värskes saates „Mets ja majandus“ keskendume puidukeemia väljakutsetele ja võimalustele Eestis.

- Tallinna Tehnikaülikooli professor Andres Krumme annab saates põhjaliku ülevaate puidukeemia hetkeseisust ja arengupotentsiaalist Eestis.
- Foto: Johanna Adojaan
Saates annab Tallinna Tehnikaülikooli professor Andres Krumme põhjaliku ülevaate puidukeemia hetkeseisust ja arengupotentsiaalist. Krumme sõnul ei saa näiteks plastidest ka polümeeridest rääkides kuidagi puidust mööda minna. „Kas teate, mis on maailma levinuim polümeer? Tselluloos,“ sõnab Krumme. Samas näiteks tekstiilide või plastide tootmisel on tselluloos vähe kasutust leidnud.
Saates arutatakse ka selle üle, kuidas Eesti riik võiks soodustada puidukeemia sektori arengut. Sõna võtavad Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran, Tehnikaülikoolii professor Andres Krumme, VKG biotoodete arendusjuht Lauri Raid ja veebi vahendusel Fibenoli arendusjuht Peep Pitk.
Saade on salvestatud konverentsil "Puidutööstuse äriplaan 2024."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.