• 27.03.24, 13:22

Majandustulemused: aknatootja käive ja kasum kukkusid kolinal

Puit- ja puitalumiiniumakende valmistaja Lasita Aken käive langes eelmisel aastal üle kolmandiku ning kasum 61%.
Lasita Aken on esimene moodne puitakende tootja Eestis.
  • Lasita Aken on esimene moodne puitakende tootja Eestis.
  • Foto: Julia-Maria Linna
Aastaaruande andmetel teenis Lasita Aken AS 2023. aastal 8,68 miljoni eurose käibe juures 17 472 eurot tegevuskasumit. 2022. aastaga võrreldes tähendas see käibelangust 37,51%. Tegevuskasumi rentaablus oli 0,2%, aastane kahanemine 11,01 protsendipunkti.

Seotud lood

Uudised
  • 22.07.22, 13:17
Eesti akna- ja uksetootja on kasvamas oma sektori suurimaks otsemüüjaks Euroopas
Direct to consumer (DTC) ehk tootjalt-otse-tarbijale on Eesti suurtööstuste puhul harvaesinev ärimudel. Aknaid ja uksi tootev Klar Home on üks nendest, kes seda teeb: kogu toodangu müüvad nad otse läbi e-poe lõpptarbijale ja on nüüd kasvamas selles äris Euroopa suurimaks tootmisettevõtteks.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 15:15
Eesti tööstuses on puudu kuldsetest kätest, mis tulevad üha enam appi piiri tagant
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele