(Sisuturundus) CM: Revolutsioon tööajaarvestuses

Begin OÜ innovaatiline tarkvararakendus asendab tunni- ja tükitööd arvestavate tootmisjuhtide ning finantsinimeste jaoks aeganõudva paberimajanduse automatiseeritud raportitega.

Begini täpset tööaja ja –mahu arvestamise lahendust hinnatakse eelkõige läbipaistvuse ja lihtsa võimaluse tõttu hoida oluliselt kokku kõigi aega ja tööd. Parima ülevaate Begini rakenduse tööst saab siit:

„Tootmisettevõtted ja tööstused võivad unustada käsitsi Excelite täitmise, kuna töötajad saavad nüüd ise registreerida elektrooniliselt oma tööaja ja tööliigi läbi sõrmejäljelugeja, mobiili- või arvutirakenduse või kiipkaardiga. Kogu info jookseb reaalajas tootmisjuhtide ja raamatupidajate programmi, kes saavad selle abil teha kokkuvõtteid ja palgaarvestust ning arvestada graafikuid ja puhkuseid,“ räägib Begini arendusjuht Mikko Prii. „Süsteem hoiab kokku kõigi aega ning annab läbipaistvuse töötundide arvestamisel ning distsiplineerib meie kasutajate sõnul töötajaid.“

Respo Haagised AS on Begin mobiilset töötundide haldust kasutanud kolm aastat. Kasutusel on sõrmejäljelugeja ja kiibiga paralleelselt töötavad seadmed ning täna ollakse otsustanud testida liikuvamatel töökohtadel ka mobiiliäppi. „Ajal, mil otsisime lahendust paberil töögraafiku asendamiseks, juhtus oma tutvustust pakkuma Begini esindaja. Nagu iga uus asi, võttis töötajate harjumine uue süsteemiga aega, kuid tänaseks võime julgelt öelda, et kõik töötab hästi ja on suureks abiks töötundide arvestamisel,“ ütleb ettevõtte tootmisjuht Üllar Kärner, märkides, et Begin süsteemi kasutamine on oluliselt parendanud töötajate tööl käimist.

„Väga mugav on see, et otsestele juhtidele on aruandlus kiiresti ja igal ajal kätte saadav. Lisaks kasutame saadud andmeid efektiivsusaruandluses ja palgasüsteemi osana ning alates sellest aastast on puhkusegraafikud toodud Begin süsteemi,“ sõnab Kärner. „Meile Begin sobib, sest see on töötajate jaoks lihtne, tootmisjuhile ja otsestele juhtidele väga ülevaatlik ning annab raamatupidamisele kiirelt vajaliku sisendinfo.“

Betoon- ja betoonvalmistoodete valmistaja AS-i Talot jurist Maire Toomberg nendib, et Begin tundus algusest peale usaldusväärne. „Ikka on uute asjadega kõhklusi, kuid müügitöö oli hea ning alates mullu sügisest kasutamegi Begini tööajaarvestuse süsteemi. Praegu on kasutusel sõrmejäljelugeja, kui tootmise efektiivistamise eesmärgil plaanime töökohtadel võtta kasutusele ka operatsioonipõhise rakenduse.“

Toombergi sõnul oli uue programmi vastuvõtt töötajate poolt üllatuslikult rahulik. „Antud hetkel pole me tööajaarvestuse süsteemi kõiki võimalusi veel kasutama hakanud, kuid ca 200 inimesega ettevõttes on ainuüksi tööaja automatiseeritud registreerimine suur aja kokkuhoid palgaarvestuses. Samuti ei saa jätta märkimata sõrmejäljelugejate distsiplineerivat mõju.“

Elektroonika tootmis-, materjalide haldus- ning tootearendusteenuseid pakkuv Eolane Tallinn AS (endine Elcoteq) kasutab Begin tarkvara biomeetrilist seadet ja iseteeninduskeskkonda alates 2014. aasta novembrist.

„Pean tunnistama, et oleme uute programmide suhtes skeptilised, kuid pärast väga meeldivat telefonivestlust Begin esindajaga palusime tal siiski meiega kohtuma tulla. Nähes, kui lihtne ja arusaadav süsteem on, olime koheselt otsuse langetanud,“ meenutab Eolane Tallinn AS-i personalispetsialist Kerstin Kiigemaa, lisades, et otsus oli õige, sest programm on muutnud oluliselt efektiivsemaks ettevõtte igapäevaelu.

„Kasutajad on väga rahul, neile meeldib just see lihtsus ja läbipaistvus, mida programm pakub. Meie ettevõttes on tööajaarvestuses rohkesti erinevaid nüansse ning sageli vaja teha palju muudatusi/arendusi. Beginiga koostöö sujub suurepäraselt, nad on alati valmis aitama ning meie jaoks koguaeg olemas,“ sõnab Kiigemaa. „Begin meeskonnaga igapäevaselt suheldes oleme kõik veendunud faktis – miski pole nende jaoks võimatu!“

Katusetootja AS-i Toode pearaamatupidaja Margit Nurmla sõnul on Begin programm usaldusväärne, täpne ja aega kokkuhoidev. „Begini väärtus seisneb ka selles, et see hoiab ära käsitsi töötundide arvestuses tekkiva halli ala ning vaidlused. Raportid on adekvaatsed ning koondarveid sisaldavad lisaks töötundidele ka ja riigipühade infot,“ räägib ta. „Alguses töötajad veidi pelgasid sõrmejäljelugejat, kuid neile sai seletatud, et neid andmeid ei saa keegi kurjasti ära kasutada, sest andmebaasides ei ole salvestatud need mitte sõrmejälgede, vaid numbrikoodina.“

Paber ja pliiats on ajalugu – käes on nutiseadmete aeg!
Begin tarkvara kogub kokku tunnilehed, koostab töögraafikud ja kiirendab palgaarvestamist. Selleks on vastavalt ettevõtte iseloomule mitu erinevat võimalust. Esiteks on võimalik helistada mobiililt või lauatelefonilt tasuta lühinumbrile, mille abil positsioneeritakse töötaja asukoht kellaajaliselt. Teine võimalus on kasutada nutitelefoni rakendust, kus on lisaks asukoha ja kellaaja registreerimisele veel teisigi funktsioone nagu tööliikide sisesstamine ning kulumaterjalide lisamine.

Kolmas võimalus on paigaldada internetipõhine biomeetriline seade, mis töötab sõrmejäljelugeja, kiipkaardi- või PIN-koodiga ning registreerib iga objektile tuleva töötaja. Ja neljandaks on ettevõttel võimalik lasta igal töötajal ise sisestada töötunnid ning muud andmed internetikeskkonda. Isikutuvastuseks saab kasutada kasutajatunnust ning parooli.

„Põhimõte on selles, et töötajad registreerivad enda objektile saabumise ning lahkumise ja tehtavad tööliigid ehk tükitöö, nende asukoht tuvastatakse ja seega on süsteemi kuritarvitamine välistatud. Kogu andmevahetus toimub reaalajas ja nii omanik, projektijuht kui ka raamatupidaja omab alati ülevaadet reaalselt toimuvast. Objektide, töötajate ja tunnilehtedega seotud info on neile internetikeskkonnas lihtsasti jälgitav ning kasutavasse raamatupidamistarkvarasse eksporditav,“ selgitab Mikko Prii, lisades, et tänu internetipõhisusele on töötundide arvestus võimalik ka väljaspool Eestit, sest nutitelefon positsioneerib GPS-i järgi töötaja asukoha.

Begin rakenduste juurutamiseks ei pea tegema investeeringuid, vaid seadmeid ja tarkvara saab kasutada ka soodsa kuutasu alusel.

Vaata lisaks:
www.begin.ee
Tel. +372 7700 222
e-post: info@begin.ee

 

Content Marketing (CM) ehk sisuturundus on moodne trend kogu maailmas, mille läbi ettevõtted tutvustavad oma parimaid kogemusi, tooteid ja teenuseid. CM artikkel lähtub alati artikli eest tasunud kliendi huvidest ning seal sisalduva info tõesuse eest vastutab klient.

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara