Gerli Ramler • 16 september 2013

CM: OÜ Laadur avas Lõuna-Eestis kaasaegse tehnikakeskuse

Tõstukite ja laosisustuse müüja OÜ Laadur avas Tartumaal Tähtvere vallas nn targa tehnikakeskuse, kasutades ehitamisel vaid uusimaid nutikaid ja energiasäästlikke lahendusi.

 Umbes miljon eurot maksma läinud objekti peatöövõtjaks oli ettevõte ise, ehitusmaterjalide tarnijad ja ehitajad valis Laadur aga oma klientide seast.

„Kuna oleme üle 20 aasta aktiivselt ehitusturul olnud ja omame piisavalt kogemusi, otsustasime ise objekti peatöövõtjaks hakata. See säästis raha ning andis vabaduse valida materjalide tarnijad ja töötegijad oma klientide seast, kellega saime nüüd veelgi tihedamat koostööd teha ja vastastikku kasulikud olla,“ rääkis OÜ Laadur tegevjuht Fred Märtsoo.Ta lisas, et keskuse ehitamisel lähtuti kõige uuematest võimalikest lahendustest, mis sellise hoone jaoks sobivad ja majanduslikult ära tasuvad.Hoone kandekonstruktsiooniks on kontori osas betoonsõrestik ja töökojas metallkonstruktsioon. Kogu hoone on soojustatud vahtpolüstürooliga, kusjuures nii seinte kui katuse konstruktsioon on kinnitatud soojustusele spetsiaalsete kinnitusvahenditega ja ilma läbivate taladeta, tänu millele pole majas külmasildu.Hoone küte on lahendatud õhk-õhk soojuspumpadega, kuna piirkonnas puuduvad peale elektri teised energiakandjad. Soojuspumbad võimaldavad efektiivset energiakasutust ja samuti suvekuudel ruume jahutada.„Meie nõrgaks kohaks on vajadus aeg-ajalt avada töökoja suuri uksi täies ulatuses, mis elumaja puhul tähendaks, et tõstate majal terve seina eest ära. Juba seetõttu on ainsaks mõistlikuks küttelahenduseks soojuspump, mis ajab hoones sooja õhku ringi ning temperatuuri langedes hakkab kohe kütma,“ selgitas Märtsoo.Kuna töökoda on kõrge, on lae alla paigaldatud ventilaatorid, mis suruvad sooja õhu ülevalt alla. Lisaks on hoones soojustagastusega sundventilatsioon, mis tagab siseruumides värske õhu, säästes samas energiat kasutades talvel väljuvat õhku sissepuhutava õhu soojendamiseks. Valgustiteks on spetsiaalselt valmistatud kuni  14-vatisted LED-elementidest koostatud valgustid, mille koguvõimsus on ca 84 W. Need on ainulaadsed kogu Eestis, olles täna oma ajast  2-3 aastat ees.Kogu hoone tehnosüsteeme juhib Yoga hooneautomaatika, mis jälgib valguse, liikumise, CO ja teiste andurite kaudu hoones tegutsemist ja reguleerib vastavalt anduritele kütte ja valgustite tööd, hoides kokku elektrienergiat ning pakkudes töötajatele mugavust.

Uus esindus teenindab seitsme maakonna kliente

Tiksojal asuv tehnikakeskus jääb Eesti ühe peamise, Tallinna-Tartu maantee äärde – olles 177 km Tallinnast ja 8 km Tartust. Lõuna-Eesti keskus tõstab sealse piirkonna tegevuse uuele kvaliteeditasemele ning on viis korda suurem senisest esindusest.

„Uus keskus haldab territoriaalselt Eesti suurimat osa, hõlmates seitsme maakonna kliente. Kui enne olid meie Tartu esinduse rendiruumid väga kitsad, siis nüüd suurenes oluliselt kohapealne varuosade ladu ja samuti töökoja võimekus. Lisaks on nüüd kohapeal olemas korralik keskkonnasõbralik pesula,“ loetles Märtsoo.Hoonealune pind on ca 900 m2, millest töökoda hõlmab 540 m2 ja varuosade ladu 120 m2. Kontor, näidiste saal, olmeruumid ja abiruumid on kokku kahel korrusel 360 ruutmeetril. Uues esinduses töötab 13 inimest. Investeeringu suurus oli miljon eurot, mis Märtsoo hinnangul on umbes poolteist korda soodsam, kui peatöövõtja teenuse sisseostmisel oleks olnud. Ja kuna hoone on eriti energiasäästlik, on selle halduskulud juba täna oluliselt pisemad rendiruumide omadest.„Tundsime, et on õige aeg investeerida, kuna ehitusturg oli suhteliselt tagasihoidlik ja nii materjal kui ka tööjõud mõistliku hinnaga saadaval. Täna oleme oma otsuse ja tulemusega väga rahul ning usume, et 4-5 aastaga peaks meie investeering olema tasa teenitud,“ sõnas Laaduri tegevjuht. „Lähemad kümme aastat peaksid meil ja meie Lõuna-Eesti klientidel mööduma muretult.“1993. aastal tegevust alustanud Laadur on rajanud aastatega Eestit katva võrgustiku, olles igale kliendile mitte kaugemal kui 100 kilomeetrit. Ettevõtte tegutseb lisaks uuele keskusele ka Tallinnas, Jõhvis, Pärnus ja Kuressaares. Lisaks Lõuna-Eesti keskusele on mõne aasta pärast plaanis avada ka uus ja suurem esindus Ida-Virumaal Jõhvi kandis, sest idanaabrite poolt tuntakse suurt huvi võimaluse vastu oma kaupa stabiilselt Euroopa Liidus asuvatesse ladudesse paigutada.Fred Märtsoo sõnul on üle 20 aasta tegutsenud Laaduri pikaealisuse saladus oskuses mõõdukalt laieneda ning samas pakkuda kliendile parimat valikut.„Kindlasti tahame järgnevatel aastatel hoida samasugust taset ja mahtu nagu nüüd, planeerimata metsikut kasvu. Tahame olla turul tegijad ning jätkata kättevõideldud turuosaga, mis on umbes 20% Eesti tõstukite turust,“ rääkis ta. „Me eristume konkurentidest kindlasti sellega, et me ei rapsi, vaid tegutseme rahulikult ja mõtleme alati pikas perspektiivis.“

www.laadur.ee

Laaduri uus tehnikakeskus  Foto: OÜ Laadur
Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077