Rootsi-Šveitsi kontsern ABB kaotas ümberkorralduste tõttu kolmandiku kasumist, kuid analüütikud ootasid veel suuremat kukkumist.

- : ABB Eesti tootmine
- Foto: Liis Treimann
Kontserni käive tõusis 1%, 28,98 miljardile dollarile, kuid kasum kukkus 2018. aastaga võrreldes 34% 1,44 miljrdile dollarile. Põhjuseks tõid firma juhid kontsernis tehtavad ümberkorraldused, maailma majanduskasvu jahtumise ning raskused auto- ja masinasektori klientide seas. Autotööstus annab 40% ABB robotiärist. Siiski – tellimuste arv kasvas 1%, 28,59 miljardile sollarile.
Samas ootasid analüütikud veel väiksemat kasumit.
Rootsi börsil tõusis ABB aktsia 1,9% 234,9 Rootsi kroonini.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaabli pakkimissüsteemide arendaja ja tootja
Windak on tegutsenud juba ligi 30 aastat, sellest üle 20 Eestis. Tegemist on tehnoloogiapõhise tootmisettevõttega, kus tootmisprotsesside optimeerimine, automatiseerimine ja innovatsioon on strateegilise arengu keskmes. Ettevõte teenindab kliente üle maailma ning on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud tööprotsesside digitaliseerimisele.