Tehisintellekti ja muu tipptehnoloogia kiire areng ja kasv panevad andmekeskused suure surve alla ning otsima võimalusi kasvava nõudlusega toimetulekuks. Samal ajal tuleb silmas pidada jätkusuutlikkuse eesmärke ja muuta oma tegevust energiatõhusamaks, kirjutab elektriinsener ja elektriseadmete tootja Eaton Eesti esindaja Ragnar Roos.
Elektriinsener ja elektriseadmete tootja Eaton Eesti esindaja Ragnar Roos.
  • Elektriinsener ja elektriseadmete tootja Eaton Eesti esindaja Ragnar Roos.
  • Foto: Erik Riikoja
Andmekeskuseid mõjutab andmemahukate tööstusharude kasv ning see, et üha enam ettevõtteid on kasutusele võtmas pilveteenuseid. Nutistu ehk asjade interneti (IoT ehk Internet of Things) ja tehisintellekti (AI) kiire levik annavad andmekeskuste survele hoogu aina juurde.

Seotud lood

Uudised
  • 11.08.23, 14:00
Elektrotehnika tootja Eaton avab Eestis teeninduskeskuse ja Soomes tehase
New Yorki börsil noteeritud maailma üks suurimaid UPSide ehk katkematute toiteallikate tootja Eaton on lõpetamas Soomes Vantaas tootmislinnaku rajamist. Septembrist avatakse ka Eatoni teeninduskeskus Eestis.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.05.26, 09:41
Kaasaegne tootmisliin ei tähenda enam ainult roboteid, vaid andmetega juhitud terviksüsteemi
Kaasaegse tööstustootmise suurim väljakutse pole enam ainult kiirus või kvaliteet eraldi, vaid nende ühendamine paindlikkuse, ohutuse ja täieliku jälgitavusega. Viljandi Aken ja Uks rajas koostöös Elister OÜga uue täielikult automatiseeritud uste värviliini, kus kogu protsess alates laadimisest kuni pakendamiseni toimib ühe tervikliku süsteemina.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele